Poniedziałek
23.03.2009
nr 082 (1331 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Nóż CRKT m21-04  (NOWY TEMAT)

Autor: Simex96  godzina: 16:53
Witam. Chciałem spytać posiadaczy tego właśnie noża (jeśli są tu tacy) jak się nożyk sprawdza w terenie? Ja jestem dopiero sympatykiem więc nie chce noża do patroszenia do którego zresztą ten nóz sie z pewnością nie nadaje, lecz poprostu "do lasu". Np. żeby pomógł mi zestrugac drewno przy budowie zwyżki czy ambony lub poobcinać gałęzie. Ogólnie nóż do wszystkiego. Od noża oczekuje przedewszystkim solidności i trawałości. Ostatnio coraz częściej przekonuje się że na tanich nożach słabej jakości nie mozna polegać więc chce kupić sobie coś lepszego a jednocześnie w miare taniego. Jeśli ktoś miał okazje "bawić się" tym nożykiem opinie bardzo mile widziane. CRKT M21-04 (www.militaria.pl/crkt/noz_skladany_crkt_m21-04_p3086.xml)

Autor: Jastrząb  godzina: 18:31
Bardzo przyjemny nóż EDC, nienajgorsza stal,jeden z najbardziej udanych modeli noży CRKT.Jako nóż "do wszystkiego" (EDC) sprawdzi się z pewnością.Tylko...dlaczego tak drogo??? Tutaj masz jego inną wersję-z powłoką na ostrzu i z rękojeścią z G10 (przydatne zwłaszcza zimą kiedy aluminiowa rękojeść jest nieprzyjemna) OTO LINK (www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=46&products_id=4467) Oraz tutaj-w cenie znacznie lepszej niż link wskazany przez Ciebie-a nóż ten sam... OTO LINK (www.allegro.pl/item589165356_noz_crkt_m21_04.html) Pozdrawiam.

Autor: Jastrząb  godzina: 18:44
Jeszcze coś...do obcinania gałęzi to raczej sekator lub toporek...Chyba,że kijek do pieczenia kiełbaski na ognisko potrzebujesz;))) Do rąbania drewienek też ten nóż się nie nadaje-potrzebował byś wtedy jakiś mocniejszy terenowy i raczej nie folder...(to tak,żeby w razie czego paluchów nie poobcinać). Jako EDC za to-bardzo fajna sprawa ;)

Autor: Simex96  godzina: 19:25
Dziękuje bardzo Koledze za odpowiedz. Wiem że rąbać się tym nie da ale np chodząc po lesie lubie mieć jakiś kijek do podpierania jako "laske:)" więc gałązki można poobcinać żeby mieć gładki kijek, a myśle ze do tego to się będzie nadawał;) Co do kupowania to oczywiście że nie kupiłbym z militaria.pl tylko właśnie któryś z tych z allegro za 208 czy 239. Poprostu chciałem żeby Koledzy mieli dokładny opis i ładne zdjęcia aby zapoznać się z nożem. Więcej opini mile widziane:) Darz Bór.

Autor: Simex96  godzina: 20:08
Nożyk już zamówiony:) Dzięki Kolego Jastrząb. Darz Bór!

Autor: Bartek L  godzina: 20:27
Pozwolę sobie wtrącić (choć już po fakcie), że wg mnie to do wspomnianych zadań będzie ten nożyk dobry ale jako EDC to wybrałbym coś mniejszego i lżejszego ale o tym to można się więcej dowiedzieć z knives.pl Jednakże jeśli zajdzie taka potrzeba to i na tym forum pomożemy:) DB

Autor: Jastrząb  godzina: 21:40
ad Bartek L EDC do lasu...

Autor: Canis Lupus  godzina: 21:45
Moim zdaniem najlepszym nożem edc jest Opinel węglowy np nr8 lub 9 :) - bezpieczna blokada - doskonały kształt ostrza (V -pełny plaski) - lekki - niemilitarny (akceptowany społecznie - np w sklepie/na poczcie nie wywołuje strachu w oczach) - stosunkowo tani A ten crkt jest szczerze mówiąc taki sobie... Mam podobnego i blokada (liners) mi się wyrobiła - i narobiła - palec mi się goił kilkanaście dni :| Ma ktoś patent na wymianę? Z jakiej blaszki to by wykonać? - tytanu nie mam :) darz bór Hubert

Autor: Simex96  godzina: 22:09
Tak, zgodze się. Opinel ładny nóż z prostą konstrukcją jednak niezbyt nadaje się dla mnie ze względu na przeznaczenie;/ Co do zwykłego EDC to też wybrałbym mniejszy i lżejszy pewnie coś ze Spyderco lecz do lasu wydaje mi się najlepszy, tymbardziej że Koledzy Tutaj (fbb.one.pl/viewtopic.php?t=3883&postdays=0&postorder=asc&start=0) tak go zachwalają. :)

Autor: Simex96  godzina: 22:09
Tak, zgodze się. Opinel ładny nóż z prostą konstrukcją jednak niezbyt nadaje się dla mnie ze względu na przeznaczenie;/ Co do zwykłego EDC to też wybrałbym mniejszy i lżejszy pewnie coś ze Spyderco lecz do lasu wydaje mi się najlepszy, tymbardziej że Koledzy Tutaj (fbb.one.pl/viewtopic.php?t=3883&postdays=0&postorder=asc&start=0) tak go zachwalają. :)

Autor: Jastrząb  godzina: 22:33
AD Cani Lupus "Mam podobnego i blokada (liners) mi się wyrobiła" -to żart???No chyba,że to "podobieństwo" to nożyk z jarmarku od wietnamców... "wyrobienie" się linersa polega na jego starciu do tego stopnia,że wcale nie trzyma i przeskakuje blokadę-w innym przypadku jego konstrukcja wymusza mocne klinowanie...Żeby zetrzeć liners to trzeba by się naprawdę postarać...chyba,że byłby zrobiony z jakiejś tandety lub bardzo miękkiego metalu-ale tego w CRKT bym się nie spodziewał...Te nożyki przechodzą bardzo surowe testy-nie ma też mowy o niespasowaniu-bo są wykonane maszynami CNC... Jeszcze coś-uznanie Opinela za "nalepszy nóż EDC" to chyba spora przesada...no może w kategorii noży do 50 PLN... A jeśli chodzi jeszcze o to z czego wykonać liners-ze stali o wysokim współczynniku sprężystości-do tego prawidłowo wygiętej w sposób trwały.W warunkach domowych raczej ciężko o prawidłowe i dokładne wykonanie takiej części.