Wtorek
23.06.2009
nr 174 (1423 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Jaka lornetka na początek???

Autor: Ziggy  godzina: 00:57
Zawsze twierdziłem, i nadal twierdzę że lornetka jast ważniejsza od lunety. Żeby do czegoś strzelić, to należy najpierw rozpoznzć cel, musisz być pewien 100% że wiesz do czego strzelasz. Jeśli kupisz coś na targu, to pieniądze bendą stracone, i jak koledzy słusznie podpowiadają należy kupić od razu coś konkretnego. Myślę że jst pare lornetek bardzo dobrych za dobre pieniądze. Jedna z nich jest najnowszy produkt Nikon-a. Nikon Monarch X. 8,5 x 45 i 10,5 x 45. W ameryce kosztuje niecałe 600 USD. Lornetki były testowane w Kanazie i są porównywane z lornetkami z najwyszej półki. Wiem że to dużo pieniędzy, ale wszystko co dobre ma swoją cenę. Pozdrawiam DB..

Autor: michalloo  godzina: 02:42
ja na początek dostałem od starego lornetkę wojskową: PZO 7x45. Niestety po kilku latach ktoś mie zap...ł ją z samochodu i potem kupiłem sobie jakiś wynalazek za właśnie 150zł- badziew, może do spawania się nadaje ale nie do polowania (ciemna, słaby kontrast...) 1000 razy lepiej wypadała PZO pomimo gorszych parametrów. Jak nie masz kaski na coś markowego, to poszukaj w necie tych Polskich lornetek- polecam.

Autor: OMT  godzina: 12:30
Zgadzam się z Aro i innymi. Uważam, że mnie biednego nie stać na tanie rzeczy. Kupuj najlepszą (zatem i najdroższą) na jaką Cię stać. Mam mnóstwo myśliwskiego dziadostwa, które kupiłem bo żal mi było kasy, a teraz żal mi tego wyrzucić. I tak się będę męczył do końca życia. DB