Sobota
05.09.2009
nr 248 (1497 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Buty do chodzenia po lesie i na podchód (wiosna/jesień/zima).

Autor: WaJa  godzina: 00:51
Polecam buty nie te z górnej półki. Wystarczy np Cabella's , Brahma, itp. Cena to około 50 Dollarów, a buty wystarczą na ładnych kilka sezonów. Mają sporo ciekawostek . Np Brahma Hunter posiada wodoodporną tkaninę wierzchnią w kamuflażu moosy oak, System zapobiegajacy wydzielanie sie zapachu ludzkiego, stabilizację stopy i amortyzującą podeszwę, Docieplenie teansulite 400gram , oddychającą wkładkę i system szybkiego sznurowania butów. Na lato trochę za ciepłe, ale na pozostałe pory roku na polowania zbiorowe i na podchód w sam raz. W cieplejsze zimowe wieczory również na krótką zasiadkę. Pozdrawiam i DB

Autor: Rosen  godzina: 01:58
Hmm.. Co do Chiruci to czytałem, że są twarde i skrzypią. Ad WaJa. Nie mogę znaleźć, tych o których piszesz. Wiesz może coś o Cabela's® Woodsman™ Hunting Boots?

Autor: KubaG  godzina: 09:09
A co sądzicie o Meindl Taiga ?

Autor: Rosen  godzina: 09:44
Te Canady podobają mi się. (www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=449) Może zna ktoś podobne buty w innych firmach, żeby zrobić jakieś porównanie?

Autor: Rosen  godzina: 10:22
Może ktoś użytkuje La Sportiva VAL DI FIEMME?

Autor: kedaT  godzina: 10:46
To i ja się podłączę: Czy ktoś użytkuje buty Hanzel ( oczywista oczywistość -polskie) Art. w ostatniej BŁ Pozdrawiam DARZ BÓR

Autor: RR-11  godzina: 11:10
Ciężko pogodzić 1 buty na lato i zimę wg. mnie niemożliwe ale mają na to wpływ predyspozycje indywidualne do znoszenia zimna i gorąca. Zimowe (nawet do chodzenia) będą za gorące w upalne dni. Sugerowałbym rozgraniczyć zakupy do 2 par - 1 na lato i 2-ie wiosna-jesień-zima. Na lato buty tylko z GoreTexem i wyłożone specjalną tkaniną (trzeba by pokazać na zdjęciu). Poprzedni lato używałem Lechameau aluet (300-400 zł) - but lekki, nieprzemakalny, wygodny, podeszwa miękka, noga sie nie poci ale niestety skrzypią przy ocieraniu podeszwą o wilgotną trawę (gdy sucho już nie). Obecnie pracuję nad powłoką, która by zlikwidowała ten mankament. W tym roku kupiłem Trezeta Cyclone (300 zł allegro) - nieco cięższe, twardsze i wymagają miękkiej wkładki i grubszej skarpety coolmax, nie skrzypią wcale ale podeszwa twardesza i wyższa co skutkuje niestabilnością przy nastąpieniu na np. korzeń czy kamień - o skręceniu nogi jednak nie ma mowy przy zasznurowanym bucie. Z niestabilnością poradziłem sobie obniżając podeszwę...:>) A na mokrą wiosnę i jesień- zimę do chodzenia to zależy jak wysoki śnieg i czy mokry - ja jestem staroświecki i używam gumofilców - szybko się myje i suszy, w zasadzie nie trzeba konserwować. Jak sucho i min. mrozu (+5-0) używam też ocieplanych futrem trzewików.

Autor: anton4444  godzina: 12:21
Rosen moje osobiste odczucia odnośnie obuwia są nieco inne - w siermiężnych, ciężkich i twardych polskich "opinaczach" wojskowych musiałem chodzić dziesiątki kilometrów, a czasem biegać naście km niezależnie od pogody. Dlatego nie wymagam od buta by był nadmiernie przewiewny, a wygodny i stabilny. Odpowiedni komfort mechaniczny i termiczny zapewnia mi naprawdę gruba skarpeta z naturalnej wełny. Mogę Ci z czystym sumieniem polecić doskonałe buty na chłodniejszą porę roku np. takich modeli: - but 1 (www.allegro.pl/item732273027_bw_buty_gorskie_wzor_bundeswehr_44_285.html) - polskie "kupczaki" produkcji Wojasa Na cieplejszą porę to buty pustynne lub junglowe z cordury + skóra. Ważne - muszą być to buty kontraktowe (oryginalne wojskowe) nie podróby bądź imitacje. W Uralesach mi chodzi się bardzo dobrze, tylko trzeba je impregnatem prysnąć i nie skrzypią.

Autor: O.Piotrek  godzina: 13:26
Polecam buty La Sportiva model Nevada. Nowe kosztują ok 400 zł, są lekkie, nie skrzypią , posiadają membranę Goretex i podeszwę Vibram. W moim odczuciu buty o wiele wygodniejsze od Chiruca Hunter które też posiadam. D.B.

Autor: Rosen  godzina: 13:27
Na razie chcę kupić buty na wiosnę, jesień i zimę. Na lato będą inne. Kuszą mnie te Bestardy Canada II. Nie wiem jeszcze ile kosztują, ale to ustalę w poniedziałek. Myślę, żeby kupić jeszcze dodatkowo jakieś zastępcze buty dla tych pierwszych podstawowych. Wiadomo, że chodzenie dzień w dzień w tych samych butach i nie dosuszanie nie służy ich trwałości. Co byście polecili do 270 PLN? Warunek jest taki, że muszą być brązowe.