Sobota
24.10.2009
nr 297 (1546 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Ranking pocisków w kal. 308win  (NOWY TEMAT)

Autor: Bas  godzina: 13:16
Witam jaki pocisk w w/w kal. jest uniwersalnym pociskiem .Proszę o propozycje w 3 kategoriach : strzelnica zwierzyna gruba zwierzyna drobna

Autor: MariuszG  godzina: 13:17
Moim zdaniem Lapua Mega.

Autor: kolo61  godzina: 13:35
Niestety, nie ma Kolego pocisku spełniającego założenie uniwersalności, nawet w tak popularnym kalibrze jak 308W. Jeśli więc uniwersalny, to do tych 3 zastosowań równorzędny. W moim przypadku GECO TM 11 gram. Gdzieś po drodze jeszcze pewnie się znajdą indywidualne preferencje danej lufy. Pozdrawiam, Darz Bor.

Autor: szunaj  godzina: 13:40
Tak, jak pisze kolo61. Nie ma amunicji uniwersalnej. Geco jest gardzo dobra do odstrzalu wszelkiej zwierzyny. Na strzelnice tez nie jest zla. Moze znasz kilku kolegow strzelajacych 308, to sie zlozcie na komplet do elaboracji i na strzelnice robcie sami amunicje. Bedziesz mial pewnosc, ze zrobiona amunicja wlasnorecznie jest powtarzalna. DB

Autor: majkel6.5  godzina: 13:43
Lapua Mega i S&B Sierra ale to nie spełni w 100% wszystkich oczekiwań choc jeżeli chodzi o jeden pocisk do wszystkiego to te średnią dadzą dobrą.

Autor: Bas  godzina: 13:56
Ale prosze o propozycje w trzech kategoriach .Czekam na propozycje .

Autor: Kalikst  godzina: 15:12
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego...

Autor: Stasio Tygrys  godzina: 15:52
Koledzy wydaje mi sie ze nie kazdy 308win toleruje kazda amunicje np. moj Czeska na daleke odleglosci tam gdzie celuje tam umieszczam kule jak ruwniez proby robilem z Rosyjska tagze sprawoje sie dobrze ale np.Lapua Mega niestety nie jak i RWS dlatego uzywam jak wyzej i jest dobze a naprzyklad Kol. tylko z Lapua Mega z Czeskiej rzucalo nawet o 15cm na tarczy Kol. Bas wydalje mi sie ze najlepiej kupowac kilka paczek z tej samej seri tak ja robie i jest ok DB.

Autor: jorg  godzina: 17:29
ad BAS Kup SAKO POWERHED BARNES 10,7 g pocisk monolityczny produkowany na licencji firmy Barnes ,jak przypasuje lufie ,to spelni twoje oczekiwania . Ja go uzywam ,ale nie do papieru ,30mm na 100. DB

Autor: Bas  godzina: 18:48
Koledzy ,każdy szuka ja też ,ale w temacie chodzi mi o poznanie z jakich kulek wy stzelacie ,do papieru grubej i drobnej .Kupiłem i jestem przed prubami Sako SHH 11.7 na grubą ,a na sarny 9,7g. Do tej pory strzelałem geco 11 g i jestem rozczarowany ,brak przestrzału u średnich dzików ,a na sarne traktuje za brutalnie .

Autor: Wojtek  godzina: 21:06
To 9,7 będzie jeszcze bardziej brutalnie traktował sarnę - bo jest szybszy. Mniej destrukcyjne są pociski wolne - ciężkie.

Autor: marcin76  godzina: 21:28
Witam ad Bas Dość długo polowałem ( od kiedy mam dryling coraz rzadziej) z Iża18 308w z Sako SHH 11,7. Jeśli chodzi o dziki do 30-40 kg strzelane z odległości do 100m będziesz rozczarowany - trochę łażą po strzale nawet komorowym, bywa że do 100-150 i więcej metrów. Strzelane na większą odległość lub dziki większe zdecydowanie lepiej reagują na tą kulę, podobnie jelenie. Mniejsze dziki strzelałem na łopatkę i w 95% zostawały na miejscu. Minus taki że zazwyczaj łopatki były zmasakrowane. Większe dziki " za łopatkę". Kula miała więcej miejsca na "spracowanie" i zostawienie energii. Z sarnami i z SHH 11,7 to jest tak; jak trafisz między żebra - mała szkoda w tuszy i kilka-kilkanaście metrów spaceru postrzałka a strzał na żebro lub łopatkę - wstyd do skupu zawozić. Strzał "na miękkie" - sarna wypatroszona. Takie są moje doświadczenia z tą kulą w tym kalibrze. Znam jej mankamenty i zalety i na pewno na nic innego jej nie zmienię. marcin76

Autor: NERO75  godzina: 22:13
Witam ad.Bas jeżeli chodzi o zwierzynę to polecam LAPUA MEGA dobrze grzybkuję nawet na samych mięśniach do tego obfite farbowanie jeśli chodzi o strzelnice za małe skupienie polecam GECO TM 11gram. lub elaboracja.DB.

Autor: maho  godzina: 23:49
NERO Obfite farbowanie po Medze miałeś chyba jak patroszyłeś