Środa
04.11.2009
nr 308 (1557 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Howa 1500 Varmint

Autor: szorstki33  godzina: 08:54
zależy do czego będziesz go używał?mam howe w varmincie kal.223 z kolbą od p.Kunysza strzelam z tego na strzelnicy,ale na podchód za ciężki zestaw ,trochę rogaczy i lisków z niego strzreliłem .Przypominam lufa ma 22mm.

Autor: Pepik  godzina: 10:29
Właśnie, do czego ma ona służyć?.To jest najważniesze w kwesti wyboru kalibru i broni typu varmint, bo jako sama broń (mam na myśli elementy matalowe) wg mnie lepsza od Cezetki, kwestia łoża to już inna sprawa, raczej gustu i praktyczności. Chociaż ja kupiłem bez łoża i dorobiłem kolbę u Kunysza, zamykając się w 3 tyś.

Autor: hombre40  godzina: 11:09
Mam juz kilka lat w robiony na zamowienie sztucer w kalibrze .243 na mechanizmach CZ, lufa ryflowana Lothar Walter osada orzech wykonana "pode mnie". Bardzo długo zastanawiałem sie nad wyborem kalibru wtedy. 6,5 był juz "za blisko" uzywanego przeze mnie jako podstawowy 30 06. .223 - idealny na drapiezniki swietny na kozy i rogacze czy warchlaka, przy spotkaniu z przelatkiem czy wiekszym dzikiem troche słaby. Pamietam,że wtedy wazny był dla mnie argument także taki, ze w .243 mozna juz miec amunicje z energia pozwalajaca ( pod wzgledem prawnym) strzelac do każdej obecnie łownej zwierzyny a nie mozna wykluczyc takiej potrzeby. Wiec w koncu wybrałem ten kaliber do swojego "varminta". Odrzutu nie ma, za to jest wyraźnie głosniejszy od 223. ale ma mniejszą wrazliwosc na wiatr. Ważne jest, żeby własciwie dobrac cieżar amunicji do konkretnej lufy i jej gwintu. Howa 1500 był juz jednym z "bohaterów" artykulow M. Czerwinskiego w Łowcu, proponuje poszperac w poprzeednich rocznikach. Ja trzymalem go tylko w rekach w sklepie i mi sie podobał z zielona osadą Darz Bór.

Autor: futer  godzina: 14:44
Witam, Co do sztucera to jest to porządna broń, tak jak napisał hombre40 M.Cz napisał " kilka " linijek na jego temat. Jeżeli chodzi o kaliber...jak go nazywam "anito". Reasumując sztucer TAK, a nad kalibrem bym się zastanowił. DB