Czwartek
26.11.2009
nr 330 (1579 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: expres  (NOWY TEMAT)

Autor: Adah  godzina: 10:06
Koledzy chciałem zapytać się jakie macie doświadczenie z expresem Tikka kal. 9,3x74R. Za dobre rady z góry dziękuję. expres (expres)

Autor: Szelest  godzina: 10:19
Bardzo dobre mimo tego że kula 9 mieści się w dziurke od klucza. Pozdrawiam

Autor: Adah  godzina: 11:38
Bo dochodziły mnie słuchy , że spust jest bardzo ciężki ??

Autor: Oktawian  godzina: 14:32
Mam kniejówkę z taką kulą. Świetny kaliber bo kula może iść przez krzaki. Jestem jeszcze (4 lata;)) na etapie doboru pocisku... Drobniejsze dziki i sarny idą jak po brenece. Przestrzał na wylot, dużo farby ale prawie nic nie zostaje w ogniu. Pocisk nie otwiera się...

Autor: Adah  godzina: 14:44
Oktawian - A jak ze spustem i jakiej używasz amunicji

Autor: Oktawian  godzina: 18:11
Spust kuli jest twardy ale z przyspiesznikiem typu francuskiego. Trzeba się przyzwyczaić. Wydawało mi się z początku, że za twardy. Przyzwyczaiłem się. Jest to bezpieczne. Przy takim kalibrze przypadkowy strzał jest przynajmniej bolesny :)

Autor: Oktawian  godzina: 18:23
No tak... jeszcze o amunicji. Nosler ballistic tip w łuskach Normy, ze spłonkami i prochem Dynamit Nobel albo Normy Vulcan. Obydwa ok. 15g nie trzeba przestawiać lunety. Nossler piekielnie celny ale szukanie! Jak z łuku. Pocisk nie otwiera się w większości przypadków. Myslę, że zbyt wolny jak na taką konstrukcję. Vulcan świetny, ale... trudno dostępny (przynajmniej w "moim sklepie") i sakramencko drogi. Chcę spróbować Hammerhead Sako - 18,5g ale jak po nim będzie wyglądaś sarna?