Poniedziałek
14.12.2009
nr 348 (1597 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: EXPRESS  (NOWY TEMAT)

Autor: NAITSABES  godzina: 22:02
Po ostatniej zbiorówce zaprzątam sobie głowę czy nie kupić jakiejś szybkostrzelnej broni.W pierwszym pędzeniu wybiegł mi przed lufę okazały dzik, który po strzale (Lapua Mega 308 Win) zatrzymał się, jakby ktoś zaciągnął mu ręczny hamulec.Chwilę później ruszył, a mi zabrakło umiejętności aby przeładować i błyskawicznie poprawić.Gdybym miał express to może...? Zastanawiam się nad Artemidą w 30-06 bo cena przystępna, ale - no właśnie! Mało konkretnych informacji można o nim znaleźć.Czy ktoś z urzytkowników mógłby coś więcej napisać, bo chyba przyszedł czas, aby na zbiorówki zabierać inną broń i amunicję. Ps. Dzika dostrzelił kolega ze stanowiska obok (moją kulkę przyjął na komorę, ale miał jeszcze dostatecznie dużo siły aby z impetem ruszyć dalej).

Autor: Sauer 86  godzina: 22:07
Przecież twój strzał był decydujący, więc policzono go na twoją korzyść......czy się nie mylę? Zawsze zostaje możłiwość kupna kniejówy i też jest funkcja express, a i zajuca upolujesz na zbiorówie.... DB!

Autor: hombre40  godzina: 22:57
tez myslałem o ekspresie, ale chyba artemida to dosc ryzykowny zakup. MOze byc Ok, a moze i nie - naczytasz sie w archiwum o tym troche. Zdarzaja sie problemy z igicami, nawet przebicia spłonki podobno.... WTrzymałem ten ekpsress w sklepie Militaria w WWie - bardzo twrady spust i brak mu skladnosci, przynajmniej dla mnie ( 177 cm wzrostu ) Jakby krotka kolba, ale włascicie nie tyle krotka co geometria jakas taka - bron "za płaska" zeby sie szybnko skladac. KOlega Sauer86 daje rade godna rozważenia. Sam mam kniejowke Bettinsoli, niestety w w kalibrze 30 06, żałuje ze nie w jakims typowym do brani łamanej, lufa srutowa 12 z cwierczokiem - strzela dosc celnie z brenek z lunete 1,5-4,5 Bushnell elite 3200. Uzywam jej tylko na zbiorowki , i jak słysze ze diki ida, zamieniam srut na breneke. mam orpcz tego półautomat Browninga 300wsm i o ile w poprzednim sezonie ( mam go od dwoch lat) polowalem na zbiorowkach glownie z nim, to po utracie szansy na strzal srutowy do wielu lisow i kilku zajecy wrocilem do kniejówki, a z polautomatem poluje od czasu do czasu indywidualnie zeby nie stał w szafie, i rozgladam sie jakby go sprzedac nie tracąc zbyt wiele. Jest swietny, ale okazuje sie niezbyt mi akurat potrzebny..... Podobny los moze spotkac "twoj" ekpress. Poza Artemida nastepne ceny zaczyznaja sie raczej od 9-10 tys pln ( fabarm Asper, betttosoli , sabatti ) i nie jest to najwzysza klasa... a kniejowki tych firm to kwota 2 razy mniejsza