Poniedziałek
21.12.2009
nr 355 (1604 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: plaster na lufę

Autor: Grzmilas1  godzina: 06:50
W BŁ można kupić skórzane nakładki na lufy. I widziałem też inny patent - dobry - plastry sie nie sprawdzają. Ucinany palec od rękawiczki roboczej i na broń.

Autor: Borsuk2007  godzina: 08:02
nakładki na lufe (sklep.huetter.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=11&Treeid=8&Itemid=1) Ps. NIE REKLAMUJE...

Autor: TEXTOR  godzina: 08:05
Krążki z taśmy klejącej bdb się sprawdzają. Trzeba tylko pamiętać, żeby go odkleić po powrocie z polowania. Można kupić gotowe krążki nieznacznie większe od średnicy lufy (używane często do zaklejania tarcz na strzelnicach). Niezależnie od tego czy użyjesz taśmy klejącej, palcza od rękawiczki czy czegoś innego, to nie pocisk przebija ale ciśnienie powietrza, które wytwarza pocisk przed sobą.

Autor: kristofferp  godzina: 09:34
Borsuk2007 nakładka Huetter to bezsensowny gadżet. O to chodzi, aby można było sprzelić przez zaklejający materiał. Przez skórę nie strzelisz !!! DB.

Autor: Spring  godzina: 10:44
Do zaklejania lufy uzywam papierowej tasmy maskujacej uzywanej miedzy innymi przez lakiernikow, latwo ja usunac, nie zostawia sladow. Nie zaklejam szczelnie patrz zal. kawalek tasmy woze w samochodzie nawiniety na lusce. Pzdr.DB

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 11:10
Przewodnicy posokowców regularnie zaklejają lufy sztucerów w czasie dochodzenia postrzałków. Bez tego jest duże niebezpieczeństwo zatkania lufy. Metody są różne, można zaklejać krążkami ze strzelnicy, mozna taśmą papierową. Niektórzy zakładają ucięty palec z rękawiczki chirurgicznej inni prezerwatywę (ule lubi zlatać - nie ta średnica). Trzeba pamietać żeby po polowaniu te gumowe ustrojstwa ściągać bo mogą odbarwić oksydę. Doskonale sprawdza się taśma teflonowa uzywana przez hydraulików. Przy oddawaniu strzałów w niczym to nie przeszkadza. Na zachodzie Europy można w sklepach myśliwskich kupić specjalne papierowe krążki do zaklejania wylotu lufy.

Autor: Grzmilas1  godzina: 13:34
I widziałem jeszcze jedno ustrojstwo(dokładnie u żabojadów;) Pasek do broni - jedna końcówka "wiązana normalnie", druga długa nakładka skórzana na lufy i do niej przymocowany pasek .

Autor: dudi  godzina: 13:54
Dlaczego nie zaklejasz szczelnie?? DB

Autor: dudi  godzina: 13:55
Oczywiście Ad.Spring DB

Autor: Spring  godzina: 14:24
Tak jak jest na zdjeciu wystarcza do zabezpieczenia przed sniegiem czy deszczem i daje psychiczny komfort, ze jednak lufa nie jest "zatkana" , prawdopodobnie, ze szczelne zatkanie tasma nie spowoduje ujemnych skutkow, ale nigdy tego nie probowalem. Pzdr.DB