Poniedziałek
21.12.2009
nr 355 (1604 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: jaka opcja  (NOWY TEMAT)

Autor: Wojciech  godzina: 09:23
Witam.Posiadam dwie jednostki broni-sztucer kal 308 w ze stałym montazem i luneta 7x50 oraz bocka.Na zbiorówkach tylko dzik i sporadycznie lis.Teren to las krzaki,olszyny,czasem jakas łąka-strzał na odległość-5-40m.Z breneki mi nie idzie. Rozważam dwie opcje 1.dokupić lunetę biegową lub kolimator do sztucera,zmienić montaże i używać tylko sztucer na indywidualne i zbiorowe.[bock na pióro] 2.dokupić następną jednostkę broni-mocny sztucer lub kniejówkę z optyką tylko na zbiorówki.[używane] Koszty są istotne.Jakie jest Wasze zdanie.

Autor: Preezes89  godzina: 09:34
Witam ! Myślę że lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem na zbiorówki będzie kniejówka w kal 8 i 20, najlepiej z szyna battue. Zależnie od sytuacji do lufy śrutowej ładuje kolega albo śrut na lisa albo breneke jak wyjdą dziki i do 40m będzie jak znalazł. DB Preezes

Autor: anmar  godzina: 09:39
Ja - na Twoim miejscu - na zbiorówki kupiłem dryling. Kup kniejówkę (lub dryling) w kalibrze 8 lub 9,3. Będziesz zadowolony. DB

Autor: lepor-a  godzina: 09:47
Witam! Najprościej i najtaniej dorobić kawałek szyny na bocka i założyć kolimator - wystarczy delta za dwieście parę zł. Dodatkowy warunek - trzeba wypolerować spusty w bocku, by nie były zbyt twarde. Polowałem z takim zestawem parę ładnych lat i naprawdę było nieżle - zamontowane miałem to na Iżu 27E. Nie wiem jakiego ma Kolega bocka , osobiście preferuję od kilku lat 20-tkę i przymierzam się właśnie do takiego zakupu. Pozdrawiam wszystkich!

Autor: kristofferp  godzina: 09:51
Jeżeli koszty są decydujące, to najtaniej będzie dokupić drugi montaż na 308, z biegową lub kolimatorem. Lisa zawsze można strzelić czekając na rogacza czy dzika. DB.

Autor: Wojciech  godzina: 11:13
Man bocka Bettinsoli 12/76,spusty rzeczywiście w moim odczuciu dosyć twarde i mimo przeróbek kolby nie mogę poradzić sobie ze składem a dziki nie czekają. Pomyślałem,że jak mam wydac 3000 zł na lunete i 1500 na montaze i robotę rusznikarza to za tą kwotę kupie dodatkową używaną jednostkę.DB.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 12:38
Dokupić sztucer lub ekspres w kalibrze 8x57 lub 9,3 i zamontować na nim kolimator na stałe. Na ekspres może nie wystarczyć budżetu, ale na używany sztucer na pewno tak, szczególnie, że sztucer nie musi strzelać w punkt na 100 m i rozrzut kilku centymetrów nie ma znaczenia na zbiorówkach. Amunicję wybrać najcięższą z możliwych. Lisy strzelać na indywidualnym, a bock'a zostawić na pióro.