Wtorek
22.12.2009
nr 356 (1605 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: buty meindl skrzypią!!!

Autor: Martes  godzina: 11:56
Mam buty Meindl i nie dość , że skrzypią to jeszcze mają śliską podeszwę . Mam wrażenie że Meindl wszedł w kontakt z Chińczykami . Poza tym są bardzo twarde . I jeszcze jedno co zauważyłem Meindl robi buty na bardzo wąskie stopy .

Autor: Makas  godzina: 12:19
To, że twarde to fakt. Po tym jak moje buty Chiruca przeszły na emeryturę kupiłem Meindle. Naczytałem się o różnych modelach i postanowiłem kupić bardziej miękkie niż Islandy (grupa B/C). Wybrałem model z grupy B. Mimo wszystko jak dla mnie są zbyt twarde. Chyba wrócę do Chirucy - niech sobie skrzypią :) DB

Autor: RR-11  godzina: 13:26
Ze skrzypieniem jest różnie. Niektóre skrzypią podeszwą o trawę inne same z siebie (język o cholewkę a może wyściółka). Na śniegu podeszwa mniej więcej ale skrzypi każda. Twardość Meindli trekingowych jest nie do zniesienia jakby człowiek miał nogę w gipsie - nigdy ich nie kupię. W moich kategoriach praktyki nadają się tylko w teren skalny. Dobre miękke podeszwy do podchodu latem są tylko w klasie A - półbuty.

Autor: zolko87  godzina: 15:34
No właśnie nigdy więcej Meindli! te buty to porażka! A na skrzypienie troszke pomogło popryskanie preparatem do nich.

Autor: sanczopanda  godzina: 20:03
Jeżeli nie Meindle to co?

Autor: Davson  godzina: 20:42
Kupiłem Browningi skóra mieszana z Cordurą. Gore-tex , 800 gr Thinsulate Ultra ocieplenia membrana z systemem Derez nie przepuszczają potu. Nic nie skrzypi bardzo ciepłe polecam.

Autor: yogy  godzina: 21:32
jakie za twarde? ja używam i jakoś za twarde nie są... owszem na początku były, ale teraz się przyzwyczaiłem i jest super.