Poniedziałek
21.12.2009
nr 355 (1604 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Predator-do użytkowników.  (NOWY TEMAT)

Autor: Weksel  godzina: 20:14
Mam tego predatora o którym tak głośno. W zeszłym roku 27 lisów dzieki niemu strzeliłem. i mam pytania. 1. Czy wabik się zużywa? (chodzi o to czy nie zauważyli koledzy i koleżanki jakiś zmian podczas wabienia, Wabie bardzo dużo wiem czekam na opinie.) 2 Wabik wpadł mi jesienią do rowu pełnego wody zamoczył się. Czy zmoczenie wabika może zmienić ton , skuteczność wabika? Może macie koledzy jakieś porady ciekawostki do opowiadania do zapraszam :-)

Autor: Smuga  godzina: 20:22
Co do punktu 1 to jest tak- podczas częstego używania wabika może się po jakimś czasie trochę zmienić dźwięk z powodu odgięcia membrany, można zastąpić stary stroik na nowy (www.allegro.pl/item851036004_stroik_do_predator_call_czesci_wabik_na_lisa.html) A wykonywałeś Kolego zabieg wklejania stroika? Ja tego nie robiłem, i nie wiem kiedy mi wypadnie(i czy w ogóle to się stanie)

Autor: jurek123  godzina: 20:29
Taka rada praktyczna co do noszenia wabika. Należy wabik nosić na smyczy na karku jak nosi się lornetkę tak by nie przeszkadzał i zawsze był pod ręką. Druga rzecz żeby nie wydawał dżwięku podczas noszenia należy otwór zatykać specjalnym koreczkiem też przywiązanym na stałe do wabika.Noszony w ten sposób będzie długo służył.Po polowaniu tez nie nalezy trzymać go w zimnym pomieszczeniu tylko w mieszkaniu.Tyle moich praktycznych uwag .Mój działa bez zastrzeżeń drugi rok. Pozdrawiam

Autor: GustaV91  godzina: 20:54
Podczepię się pod temat ;) Ja tam wabik noszę zawsze na szyi i dorobiłem do niego zatyczkę. Wabik kupiłem w sierpniu i na początku działał wyśmienicie na lisy. Teraz po niecałym pół roku jakoś żaden lisiura nie chce na niego przyjść a wabik działa teoretycznie tak samo. Czy to możliwe że od kilku dniowego ciągłego trzymania go na mrozie mogło sie coś stać ze stroikiem ? Druga rzecz to jest to że ja wkleiłem ten stroik i czy teraz da sie go wymienić ? DB

Autor: braun  godzina: 21:00
GustaV91 Wabik działa, zdaje mi się że częstym używaniem po prostu przyzwyczaiłeś lisy i już na niego nie reagują!

Autor: ULMUS  godzina: 21:43
Prawda, zmieniaj miejsca wabienia , nie wab często w tej samej okolicy bo lis gupi nie jest :). Poza tym przed śniegami lisy miały takie waruny żerowe że nie musiały latać po lesie z byle skrzeknięciem. Mnie predator najlepiej działał od końca grudnia do końca marca.

Autor: Smuga  godzina: 21:51
Kniezienia powinno się używać przeważnie wtedy, gdy jest śnieg i mróz. Co do przewabienia łowiska to moi przedmówcy mają racje... Jak przewabisz łowisko to albo trzeba zmienić dźwięk wabika, albo długi czas nie wabić w nim.

Autor: pyrus  godzina: 23:01
i ja jestem podobnego zdania :) za wcześnie Kolega zaczął wabic. Jutro rano planuje pierwsze wyjście z tym wabikiem w tym sezonie :) DB !