Poniedziałek
25.01.2010
nr 025 (1639 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: celność 243win  (NOWY TEMAT)

Autor: lisiarz102  godzina: 14:39
Witam.Czy rozrzut w granicach 3-5 cm na 100m jest powodem do reklamacji lunety?Strzelałem z dobrej podpórki(2 punkty podparcia) z powiększenia 10.Sztucer cz550 nowy,luneta DOT 2.5-10x56 też nowa ammo S&B 6.5gr.

Autor: tomaszekT.  godzina: 14:43
Nie

Autor: Adaś308win  godzina: 14:44
moim zdaniem zmiana kuli powinna przynieść oczekiwane skupienie:)

Autor: Lipa  godzina: 14:44
Raczej poszukaj innej amunicji .

Autor: staszlow  godzina: 15:16
Zdecydowanie wina leży po stronie ....... amunicji. No i jeszcze strzelający. W tym kalibrze najlepiej strzelało mi SAKO 6,5 g. Celność bardzo dobra / nawet na znaczne odległości /. Pozdrawiam DB

Autor: matc  godzina: 15:31
Lunete byla by winna jezeli po probie przestawienia punktu trafialo by sie gdzie indziej niz sie chcialo z innym skupieniem niz bylo poprzednie. Gdy by byl problem ze zlapaniem punktu to takze moze byc problem z montarzem. A problem skupienia to juz zupelnie cos innego. On moze zalezec od wielu czynnikow i jego poprawa czasami wymaga duzych nakladow. Jezeli chodzi o Cz550 to ten lubi lekka amunicje. (85gr federal vmax) Wiaze sie to ze skokiem gwintu i predkoscia pocisku. Pozatym sposob jak sie trzyma bron przy strzale tez ma znaczenie. CZ ma plywajaca lule tak ze tak zwany bedding tez musi sie brac pod uwage. Zamek, spust ii korona lufy tez ma wplyw na skupienie. Tak ze to jest proble nie taki prosty do rozwiazania. Ale najprostsze jest dopasowanie amunicji ktora sztucer lubi.

Autor: kristofferp  godzina: 16:25
lisiarz102, czy broń ma bedding? Sprawdz dokręcenie śrub! Pożycz od kolegi inną lunetę z montażem do cz550 i przystrzelaj! Alternatywnie, daj do rusznikarza, do przystrzelania z imadła. Wtedy luneta nie ma znaczenia, a rezultatem jest rozrzut własny broni+amunicji. Będziesz wiedział, czy luneta ma z tym cokolwiek wspólnego. Najbardziej podejrzewam amunicję, ale raz miałem nową lunetę z obluzowaną siatką i był taki właśnie efekt ( może tylko większy rozrzut ). DB.

Autor: COLTON  godzina: 16:43
lisiarz102, wybrałeś luz w mechanizmach lunety do ustawienia krzyża?????

Autor: lisiarz102  godzina: 16:54
Broń byla ustawiona na imadle do przystrzeliwania broni własnej konstrukcji i tak teraz myślę ze jak usztywnilem ją w przedniej części skręcając dwiema śrubami to rzeczywiście drewno mogło sie zetknąć z lufą.O jakich śrubach pisze kristoffer od montażu?

Autor: lisiarz102  godzina: 17:00
Colton-nie bardzo wiem o co chodzi?

Autor: kristofferp  godzina: 17:37
lisiarz102, nie napisałeś jaki masz montaż. Dlatego zalecenie moje było ogólne. W przypadku EAW, Recknagel, ... jest co dokręcać ! Przy oryginalnym CZ, są tylko dwie śruby ( o ile luneta jest pewnie osadzona w obejmach). Ważne też są śruby mocujące komorę zamkową z łożem, i czy broń ma bedding. COLTON, "wybrałeś luz w mechanizmach lunety do ustawienia krzyża", DOT 2.5-10x56 nie ma czegoś takiego. DB.

Autor: chyb80  godzina: 17:48
Mój CZ 550 243 nie toleruje czeskiej amunicji ani barnauli ( te drugie lataja po tarczy jak chcą ) , najlepsze rezultaty z Lapuy Sp , skupienie w granicach 2-3 cm., Moja osobista propozycja zmienić amunicję !!!!!Pozdrawiam

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 18:02
błedem jest przystrzeliwanie broni w jakimś "imadle " w ktorym "usztywnia się w przedniej częsci" - pomijajac fakt ze mogło dojśc do uszkodzenia broni to nie da się utrzymać na tym powtarzalnosci gdyz za każdym razem trzeba broń "naciągać " na cel do przystrzeliwania broni słuzy stojak z przynajmniej jednym solidnym punktem podparcia -"imadło" to raczej przyrząd do ustawiania na sucho a nie do przystrzeliwania Ponownie przystrzelać broń na stojaku a nie na "imadle"

Autor: kristofferp  godzina: 18:07
Jurek Ogórek, może niewłaściwie to nazwałem. Chodzi o 'imadło' które trzyma broń poprzez łoże ( nie bezpośrednio za lufę ). Lufa musi swobodnie 'pływać'. DB.

Autor: Reign  godzina: 18:23
Witam AdJurek Ogórek Wystarczy popuścić ściski w imadle i już mamy powiedzmy stojak. A jak imadło posiada kompensacje odrzutu to nie ma mowy o uszkodzeniu broni(moje posiada). Choć na skręconych ściskach też przystrzeliwałem i to z bardzo dobrym skutkiem. I broni się nie naciąga na cel ponieważ imadło posiada regulacje do tego celu w poziomie i w pionie w przeciwieństwie do jakiegoś STOJAKA. Kolego po Twoich z całym szacunkiem wypowiedziach widzę ,że wiesz,że dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościole. W mojej galerii do obejrzenia, też własnej konstrukcji, teraz już dopieszczone o ściski wyłożone grubym filcem. A w temacie moim zdaniem to amunicja. Darzbór Reign

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 18:37
ad Reign- to co jest pokazane na zdjeciach w twojej galerii ma co najwyżej wartośc wagową złomu czy tak trudno było przed wynalezienim tego wynalazka wpisać w wyszukiwarkę "BENCHREST" a nastepnie "grafika " a nie marnować czas - znajdz w tych stojakach choć jeden który jest podobny do twojego wynalazka :):):):):):)

Autor: lisiarz102  godzina: 18:37
Mój stojak prawie identiko jak Regina tylko bez "pleców" i oczywiście ściski obłożone filcem i skórą.Montaż oryginalny czeski.Może rzeczywiście spróbuje z inną amunicjąDzięki wszystkim za cenne uwagi DB. Ad Chyb80-jaka lunetka na Twoim 243?

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 18:42
zmień 'imadło" na stojak (nawet worek z piaskiem będzie lepszy) i popracuj troche nad techniką strzału a problemy znikna -amunicję zawsze zdążysz zmienić

Autor: MTREM222  godzina: 19:25
lisiarz102, według niektórych autorów podręczników rozrzut 3-5cm można uznać za zadowalający a nawet bardzo dobry. Kup parę kulek różnych producentów i strzelaj na skupienie, wtedy sprawdzisz czy zawodzi ammo, luneta czy może błędy strzelca. DB

Autor: tracz  godzina: 20:06
Witam w tym kalibrze jest niedopuszczalny taki rozrzut jak 3-5 cm. chyba że na 200 lub 300 metrów ja strzelam z winchestera BST jest to bardzo precyzyjna amo i niemuszą być użyte stojaki do przystrzeliwania wystarczy worek z piaskiem ważne aby prawa reka była dobrze podparta i powinieneś uzyskać zadawalające wyniki amunicja czeska nigdy nie była celnie powtarzalna jeszcze bardzo precyzyjną amo jest geco świetnie oddaje energię i jest tańsza ,jeszcze bardzo ważną sprawą jest aby lufa pływała i myslę że od tego trzeba zacząc pozdrawiam