Środa
07.07.2010
nr 188 (1802 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: skok gwintu w Drylu  (NOWY TEMAT)

Autor: radmor  godzina: 17:51
kupiłem typowy drylin Merkla 7/65 R 12 z 1985 roku z większym zapasem amunicji SB podobnie wiekowej, ale zupełnie sprawnej i celnej. Niestety poprzedniemu właścicielowi zaginęły wszystkie papiery tej broni. przeczytałem teraz w Łowcu artykuł M Czerwińskiego na temat doboru amunicji do skoku gwintu lufy, którego niestety nie znam. Czy może ktoś zna te dane lub wie jak je uzyskać.

Autor: rerut  godzina: 18:18
Najlepiej zrobić to samemu za pomocą wyciora. DB rerut

Autor: radmor  godzina: 18:46
Czy możesz podać dokładniej jak to zrobić ?

Autor: GustaV91  godzina: 18:49
MI się wydaje że tak: wkładasz dość "ciasną" końcówkę na wycior tak żeby podczas pchania do przodu ten obracał się wokół własnej osi i sprawdzasz jaką drogę przebył (ile cali) podczas jednego obrotu :) Mogę się mylić ale chyba tak to się robi. DB !

Autor: rerut  godzina: 19:02
Dokładnie tak jak pisze GustaV91. bardzo istotne jest to aby trzpień wyciora luźno obracał się w "rączce" Dokładnie jest to opisane na www.elaboracja/forum Pozdrawiam P.S. Zaznacz na wyciorze pisakiem punkt, kreskę wzdłuż osi długiej wyciora (obok rączki) i obserwuj ile razy się obróci o 360 st

Autor: iz27  godzina: 20:05
No, pod warunkiem że dryl ma jeszcze gwint :-) Są takie egz, gdzie trudno stwierdzić czy jest lewo czy prawo skrętny. Czego oczywiście radmorowi nie życzę.

Autor: Wojtek  godzina: 20:12
rerut, nie "ile razy się obróci o 360 st" tylko jką drogę odbędzie podczas jednego obrotu.

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 20:25
Poprzedni właściciel nie miał tego problemu -żył w błogiej nieswiadomosci bo nie przeczytał art.M Czerwińskiego Moze wystarczy zrobić tak samo i nie zawracać sobie głowy dyrdymałami

Autor: Krzych  godzina: 20:37
Jurek wyjął mi to z klawiatury. Strzela - strzela celnie - celnie to po kiego Ci ten skok? Pozdrawiam Krzych

Autor: Marek Biały  godzina: 21:53
Ja tez lubie wiedzieć jaką mam broń, mnie akurat zaciekawienie ramora nie dziwi. W smie nie każdy nawet wie co to jest skok gwintu i jak mozna to wykorzystać. Ramor! Sprawdź za pomocą wyciora i stanie się jasność. Kupując fabryczną amonicję może wykorzystasz tę wiedzę przy doborze pocisków, a może nie, jak zaczniesz elaborować twiedza bardzo Ci się przyda.

Autor: radmor  godzina: 22:54
Jeśli chodzi o celność to nie mam problemu, przy zakupie zmieściłem się na 125 m w "5zł" dostałem od sprzedawcy 12,5 paczek amunicji ( podobno z 15 które kupił razem z drylem ) więc starczy mi na jakiś czas. Poszła na razie paczka, na strzelnicy a i dwa lisy i kilka dzików w tym jeden na 170m. Amunicja zawsze odpala. post był wynikiem tego artykułu, myślałem że ktoś ma jeszcze jakieś papiery od takiej broni z tymi danymi bo to raczej standardowy egzemplarz a nie jakaś wyszukana pojedyncza produkcja.