Środa
21.07.2010
nr 202 (1816 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Przeróbka drylinga - druga kula  (NOWY TEMAT)

Autor: darniak  godzina: 10:04
Kilka postów niżej w dziale "Akcesoria" znalazłem post kolegi, który chce przerobi swoja dubeltówkę na kniejówkę, wymieniając jedną z luf gładkich na kulową. Zainspirowany tym tematem zastanawiałem się, czy możliwe w naszym kraju jest zamontowanie drugiej lufy kulowej lub wkładki w lufę gładką w drylingu. Posiadam pamiątkowy dryling Merkla po dziadku, w kalibrze 7x65/12/70 o długich lufach. Czy ktoś z forumowiczów montował/przerabiał dryling w ten sposób aby w prawa lufę wrzucic kulkę np w kalibrze 5,6x50R Magnum lub inną. Jaki może byc koszt takiego zabiegu?

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 10:52
Kolego, sprawdź pocztę... DB!!

Autor: Kocisko  godzina: 13:29
darniak Wkładka rozwiązuje sprawe. Nie widzę większego problemu

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 14:05
Kocie, wkładka, ale na stałę, innej nie zarejestrują, jeśli nie jest fabrycznym wyposażeniem broni... Chociaż co KWP to obyczaj... DB!!

Autor: g43  godzina: 15:18
No to trzeba fabrycznie wyposażyć ten dryling w te lufę.

Autor: Kocisko  godzina: 15:57
Piotrek Dziki kraj!!!!!! Chociaz kolega kupil dubeltówkę Merkla z wkładką 243Win. Używane i "składane" w Polsce. Zarejestrowali bez mrugnięcia okiem.

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 16:07
Dziki kraj... :D

Autor: jurek123  godzina: 17:18
Był taki okres w Polsce kiedy można było rejestrować wkładki do broni śrutowej. Problem był taki że tych wkładek w kraju niemozna było dostać. No a potem to jest tak jak do tej pory.Pozdrawiam

Autor: bok240  godzina: 20:21
10 lat temu widzialem dubeltowke Merkela ktora miala nowotwor w lufach , wlsciciel przerobil ja na ekspres wkladajac w nia dwie wkladki kulowe . Dzis niemoge sobie za Chiny ludowe przypomniec gdzie on ten zabieg wykonal ,naprawde bylo cacko .Troche ciezkie ale efekt byl super .Dubeltowka byla 16 .DB.

Autor: napomyka  godzina: 23:04
Tak zacząłem się zastanawiać, czy nie można byłoby zarejestrować wkładki po prostu jako lufa kulowa. Przecież w pozwoleniu nie pisze się do jakiej broni taka lufa jest. A w sumie to i samą lufę jako zasadniczą część broni też można posiadać. Pozdrawiam. Darzbór.