Środa
21.07.2010
nr 202 (1816 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Sztucer Mannlicher Classic czy Sako 85  (NOWY TEMAT)

Autor: mario13-78  godzina: 19:58
Koledzy i kolezanki co wybrac Sztucer Mannlicher Classic czy Sako 85,bedzie to moja pierwsza jednostka broni.

Autor: MirekGrab  godzina: 20:01
Kolego mario13_78 Oczywiście tylko Mannlicher Classic.

Autor: Przeziernik87  godzina: 21:02
Polecam Mannlichera :)

Autor: Marek Biały  godzina: 21:11
Sako 85

Autor: GustaV91  godzina: 21:16
Tylko Mannlicher Classic. DB !

Autor: napomyka  godzina: 21:53
Gratuluję wyboru. Cokolwiek kolega sobie sprawi, będzie zadowolony. Tutaj powinny zdecydować np. walory estetyczne, bo broń powinna się również podobać. Trzeba wybrać tą, która po prostu lepiej "leży". Pozdrawiam. Darzbór.

Autor: Jagdterrier  godzina: 21:54
Sako i Manlicher

Autor: CORNEL  godzina: 22:15
Jeżeli Sako 85 to tylko Bavarian a jeżeli Manlicher to tylko Luxus. Pozdr

Autor: Ziggy  godzina: 22:17
Był czas kiedy i ja miałem taki sam problem. Byłem zdecydowany na kupno Mannlichera i nic po za nim mnie nie interesowało. Ponieważ poluję w ciężkich warunkach, zarówno terenowych jak i pogodowych, szczegulnie zimy, bardzo ostre, chciałem by był to sztucer z osadą syntetyczną. Zamówiłem Pro-Hunter, odczekałem swoje, w końcu przyszedł, zgłosiłem się do sklepu po odbiór. Ja oglądałem Mannlichera, a obok gość oglądał swoje Sako, on spogladał na mego Mannlichera a ja na jego Sako. Finał był taki że ja wyszedłem ze sklepu niosąc pod pachą Sako Synthetic Stainless Steel w kal, 270 w, Właściciel sklepu przyniósł z magazynu oczywiście nowego w paczce, no i zarządał dopłaty chyba było to coś trochę ponad 200 $. Dziś mam ich dwa 75 i 85,, i jeśli Ci powiem że potrafię wsadzić 5 naboi w jeden otwór na 100 m, to uwierzysz, bo tak jest. Prowadzę rozmowy nad zamówieniem Sako w pełnym drewnie w kal 8 - 57, dystrybutor twierdzi że ten kal, Sako robi tylko na Europę, a ja innego nie chcę. Sako sam leci mi do ramienia, jest tak składny. Wad, żadnych no i to czego my nie lubimy to plastic, w Sako go nie ma. Nie namawiam Cię na jego kupno, chcę Ci tylko powiedzieć że Sako to Bardzo Dobra Broń, nic więcej. Mam go w mojej galerii. Pozdrawiam ..

Autor: napomyka  godzina: 22:25
Mannlicher Luxus to zupełnie inny przedział cenowy. A jak na razie nie jest również hitem sprzedaży tej marki, a porównując z Classikiem, za możliwość wymiany luf i zmieniony image warto aż tyle przepłacać? Jak go pierwszy raz do ręki wziąłem to mnie specjalnie nie zachwycił. Spodziewałem się chociażby systemu bezpiecznego napinania iglicy, tj. np. w R93, a tu SBS, stary ale sprawdzony. Pozdrawiam. Darzbór.

Autor: andrzej47  godzina: 22:28
szukałem wsród trzech tj. Sauer 202, Heym 21 i Mannlicher Classic.... po wielu przymiarkach wybór padł na Mannlichera i jestem zadowolony ....rewelacja. Dwa pierwsze niestety cena mnie przeraziła może nie tak bardzo, ale wybór padł na manlichera classic bo luxus jest jakiś taki w wyglądzie przycieżki... Pierwsze wyjście i pierwszy strzał i trafiony dzik, cóż więcej bron leży świetnie, lekka i przede wszystkim cholernie celna, zamek cacko, bezpiecznik SBS też cacko no i kaliber taki jaki sobie wybrałem,a któremu jestem wierny od początku 6,5x55

Autor: skolimow  godzina: 22:53
Witam Kolegę i Kolegów ! We wrześniu 2009 chciałem kupić Bavariana.Ponieważ na 6,5 X 55 SE trzeba było czekać pół roku - zaopatrzyłem się w Heyma SR 21/Chodzież/.Jestem bardzo zadowolony.Przede wszystkim- 0 plastiku.Składny.Lekki. Teraz myślę o Heymie-expressie poziomym w 8X57JS.Resume: Bavarian,Heym lub...Mauser. D.B. Skolimow.

Autor: Ziggy  godzina: 23:23
Jeszcze tylko dodam, wielu myśliwych nie miało do czynienia ani z jednym ani z drugim, lecz zapytani który lepszy, zawsze odpowiedż będzie taka sama, Mannlicher Mannlicher był zawsze uważany za numer jeden. Lecz era Schoenauera czy Steyr Model M, lub L, odeszła bezpowrotnie. Dziś jest to zupełnie inna broń, ale dalej B, Dobra. Pozdrawiam..

Autor: Marek Biały  godzina: 23:51
Mannlicher skończył się na modelu M i L. Dalej już dużo plastiku jest. MAm i Mannlichera i Sako. Sako bezapelacyjnie lepszą bronią jest.