Wtorek
29.03.2011
nr 088 (2067 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Leica MAGNUS

Autor: Jerzy 030  godzina: 11:33
Co do jakosci "Leica" nie mam zadnych watpliwosci, to najwyzsza jakosc obecnie oferowana na rynku wyrobow optycznych. I niach nikt nie probuje udowadniac ze Swar. czy Zeiss jest leprzy. Wszystkie obawy o jakosc produktow Leici sa bezpodstawne i nie uzasadnione. Tej firmie mozna na slepo zaufac. NIe tak dawno poszla mi z przed nosa taka lunetka (wystawiona na e-Bey) po targach, ale coz beda nastepne. Kto zna optyke "Made in Leica" ten wie co to za produkt. To prawda ze wyglad nie jest rozbrajajacy, ale wedlug mnie to ma funkcjonowac bez zarzutu i byc niezawodnym narzedziem i za to sie placi. Do jadnego powinnismy sie przyzwyczaic i to zrozumiec, a mianowice "ZE". Jakosc na calym swiecie ma swoja cene, a Leica to jakosc pod kazdym wzgledem. D.B.

Autor: kristofferp  godzina: 12:22
ad Jerzy 030, "Tej firmie mozna na slepo zaufac". Ja nie wiem! Zobacz kultową lornetkę Leica BN / BR. Mimo że okazało się że to lornetka co najwyżej dzienna, produkowana też była jako nocna ( 8x50, 10x50 ). I osiągała na rynbku wysokie ceny, - bo to Leica. Miałem coś takiego i sprzedałem, a na serię HD szkoda mi było pieniędzy. DB.

Autor: lepor-a  godzina: 12:23
Jak wynika z przedstawionej tabeli transmisja światła równa lub wyższa od 91%. Jak na lunetę tej klasy nie powala. Pozdrawiam!

Autor: ANDY  godzina: 13:30
ad.lepor-a A jaka z lunet vari ma transmisję wyższą od 91-92% ?

Autor: fousek  godzina: 13:32
ad Andy Delcina:)

Autor: Marecki  godzina: 14:18
ad fousek Kamilu, pamiętasz jak w folderach Delty pisano o transmisji rzędu 98 % ? I bez wzmianki, że to zapewne przez jedną soczewkę :-)))) P.S. Kto wie, może kiedyś wypuszczą bezstratne szkiełka ? :-) DB.

Autor: fousek  godzina: 15:03
Ad Marecki Marek, pamietam doskonale:) Najbardziej zadziwa mnie jedna rzecz, dwa tygodnie temu jak na strzelnicy przystrzeliwałem swoj sztucer zostałem poproszony o pomoc w przystrzelaniu innej broni kolegi. napierw przystrzelałem swoja poźniej wziąłem do reki jego sztucer Howa 308W. Praca zamka dobra a nawet bardzo dobra, jak spojrzałem przez DOT 4-16x50 przy nastawie 16 zwariowałem. Patzryłem 5min wczesniej przez varipointa 3-12x56 przez powiekszenie 12 i tarcza była blizej niz w DOT nastawionej na 16. Wracam do stojaka biore sztucer z Zeissem, kłade obok Howy i co widzę w zeissie nastawionym na krotność 12, ano to ze cel jest 10razy bardziej wyraźisty, nie ma żadnej mgły, aberacji, pole widzenia wieksze jak w Delcinie i cel jakos blirzej... Jak próbowałem strzelic, podałem sie spust tragedia, dwoma palcami trzeba ciągnąć... no cóz wiecej moda jest moda, Akurat przyszła na DOT i Varminty.... Do zobaczenia:)

Autor: Hurry Skurry  godzina: 21:04
Jerzy S&B Zenith jest ,zgrabny', funkcjonuje bez zarzutu, jest doskonałym narzędziem i kosztuje ok. 800 euro mniej. Legenda Leica nie robi na mnie wrażenia i nie jest dla mnie warta tych pieniędzy. DB.

Autor: adiwoj  godzina: 21:37
jestem rowniez zdania, ze za ta kase mozna cos innego kupic dobrego i zaoszczedzic troche... sprzet jest dobry ale napewno nie powalajacy... db...

Autor: Hurry Skurry  godzina: 22:20
O ja pieeerdziu... ! Jest jednak coś, co sprawia, że lunety Leica są wyjątkowe i warte tych nie małych pieniędzy. ,,... Das Abstrahlen von Licht nach vorne durch Objektiv wird wirksam verhindert. Das heisst, der Leuchtpunkt ist fur das Wild unsichtbar. ...'' hi,hi,hi... zaczynam cułać kasę

Autor: adiwoj  godzina: 22:47
reklama jest i byla dzwignia handlu... db.