Czwartek
05.05.2011
nr 125 (2104 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: CZ 555 30-06 jaka amunicja najlepsza

Autor: specmisiek  godzina: 07:53
Temat trochę nieokreślony. Należałoby jeszcze zapytać do czego?? Uniwersalny pocisk zawsze moim zdaniem będzie zawsze podlegał pewnym kompromisom. Niektórzy wolą pociski bardzo lekkie (mój znajomy osadził swego czasu z .30 06 w miejscu duzego odyńca kulą SPCE 9,7 grama z ponad 100metrów, czyli lekkie pociski też bywają bardzo skuteczne) a inni całe łowieckie życie strzelają tylko z cięzkich. Ja zaobserwowałem że ciężkie pociski tak mocno nie bałaganią i nie niszczą tuszy. Nabój musi być przede wszystkim powtarzalny. Tu na forum chwalono Lapua Mega 12 i 13 gramów. Ja mam osobiste doświadczenia z 12 gramową Megą choć nie w .30 06.. Mogę ją z całym przekonaniem polecić...;):) Darz Bór