|
|
Czwartek
05.05.2011nr 125 (2104 ) ISSN 1734-6827 Myśliwskie akcesoria Temat: CZ 555 30-06 jaka amunicja najlepsza Autor: specmisiek godzina: 07:53 Temat trochę nieokreślony. Należałoby jeszcze zapytać do czego?? Uniwersalny pocisk zawsze moim zdaniem będzie zawsze podlegał pewnym kompromisom. Niektórzy wolą pociski bardzo lekkie (mój znajomy osadził swego czasu z .30 06 w miejscu duzego odyńca kulą SPCE 9,7 grama z ponad 100metrów, czyli lekkie pociski też bywają bardzo skuteczne) a inni całe łowieckie życie strzelają tylko z cięzkich. Ja zaobserwowałem że ciężkie pociski tak mocno nie bałaganią i nie niszczą tuszy. Nabój musi być przede wszystkim powtarzalny. Tu na forum chwalono Lapua Mega 12 i 13 gramów. Ja mam osobiste doświadczenia z 12 gramową Megą choć nie w .30 06.. Mogę ją z całym przekonaniem polecić...;):) Darz Bór |