Czwartek
05.05.2011
nr 125 (2104 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: Sierra

Autor: varmint  godzina: 07:09
Składam Sierrę w 308 W 11,7g, skupienie super, mogę polecić.

Autor: Mod.98  godzina: 08:37
a jak to działa w celu? noszę się z zamiarem kupna 6,5x57 Sierra Pro-Hunter na dziczki.

Autor: lsd  godzina: 10:23
używałem Sierry w elaboracji S&B 11,7g i ostatnio w elaboracji własnej (mając nadzieje, że może będzie lepiej). Skupienie super ale ma jedna wadę jak dla mnie - na dziczkach takich do 40kg działa jak pełen płaszcz, przestrzał jest, farby mało bądź wcale, daleko uchodzą po strzale. Przy większych sztukach jest ok - z reguły w ogniu. Jeśli Lapua Mega jest uważana za twardy pocisk to ten jest bardzo twardy :) Ot takie moje doświadczenia z Sierrą GK SBT. DB.,

Autor: fousek  godzina: 11:43
Isd jak szybko lata Twoja Sierra?

Autor: specmisiek  godzina: 12:55
fousek ma rację.. Jak Sierra jest za wolna to może tak działać. Tu ktoś nawet był zdziwiony że Sierra w .308W działała mu bardzo dobrze i ekspansywnie a w kal. 8x57 IRS (o masie 14,3g) działała jak szydło.. I przeszywała tuszę zwierza, zabierając sporo energii ze sobą. Tylko ta druga elaboracja miała V0 poniżej 700m/s.. Ile miała prędkości przycelnej? Domyślam się że znacznie mniej (im większy kaliber tym kula na ogół szybciej wytraca prędkość) Tak uważam.. Jak ktoś ma inne wytłumaczenie to chętnie poczytam;-) DB!

Autor: Lesław  godzina: 13:29
Panowie, Sierra 11,7 g w elaboracji fabrycznej S&B w kal 3006 faktycznie działa jak szydło, szczególnie na sarnach i małych dzikach, chociaż w 6,5x55 spisuje się bardzo dobrze. Ale pytanie było o pocisk Sierry 13g. Wiadomo że elaborując samemu również można dobrać interesujące nas prędkości które zaważą na zachowaniu się pocisku w tuszy. Mod.98 jeszcze nie użytkowałem łowiecko Pro-huntera, jak tylko wypróbuję w łowisku dam znać. Tu masz parę opinii o użytkowaniu łowieckim pocisku 6,5 (www.midwayusa.com/viewProduct/default.aspx?productNumber=517478). jak otworzy Ci się strona to kliknij na Reviews, tam masz opinie użytkowników Pro-huntera