Poniedziałek
13.06.2011
nr 164 (2143 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Czym i jak odnowic czaszki??

Autor: julian  godzina: 09:21
Kol. WINI. Jeżeli palisz w domu papierosy to będą nawroty po 2-4 lata i imprezę trzeba ponowić. ja odnawiam trofea mniej więcej co 5 lat jak mnie moja połowa pogoni. Pozdrawiam D.B. Julian.

Autor: jurek123  godzina: 09:38
To ciekawe co piszecie Niektóre moje trofea wiszą na ścianie 40 lat .Przeszły trzy przeprowadzki i trzymają się doskonale. Co prawda myję je generalnie co dwa trzy lata jak się trochę na ścianie przykurzą.Myję tylko detergentem ,najczęściej jest to Ludwik.

Autor: Kusy200  godzina: 12:56
Perhydrol niszczy kość (a nie rozcieńczony już w ogóle), złoty środek i całkiem bezpieczny (niestety żmudny) to ciągłe polewanie wodą i na słońce, np układamy trofeum na słońcu i co jakiś czas polewamy koneweczką (nie polewać poroża bo też zbieleje). Jest to idealne i bezpieczne dla trofeum, kolega wybielił znalezioną czaszkę padłej zwierzyny perhydrolem ale i tak była żółta, woda i słońce zmieniło ją nie do poznania. Mankamentem tej metody jest to, że miejsca gdzie nie dochodzi słońce pozostają nadal żółte więc trzeba trochę po operować czaszką. Generalnie jeśli chodzi o wszelkie preparacje polecam książkę B. Jasiewicza. Pozdrawiam Darz Bór