Sobota
25.06.2011
nr 176 (2155 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Amunicja Clever - Mirage .  (NOWY TEMAT)

Autor: Mruva  godzina: 15:26
Witam ! Mam do Kolegów pytanie związane z wyżej wymienioną amunicją. Otóż będąc dziś w sklepie myśliwskim zakupiłem paczkę Clever - Mirage Standard Game 34g 12/70. Po otwarciu paczki w domu na nabojach znalazłem nadrukowany napis ,,max 1050 BAR'' . Zaznaczam ze na paczce nic o tym nie pisze . I teraz rodzi się pytanie czy mogę z tej amunicji bezpiecznie strzelać z IŻ-a 27E który ma bite bodajże 650 BAR , czy lepiej sprezentować tę amunicję np jakiemuś Koledze z koła który ma broń bitą na większe ciśnienie. Mam wątpliwości ponieważ wydaje mi się dziwne żeby zwykła amunicja 12/70 , w dodatku z naważką 34g wytwarzała tak duże ciśnienie . Gdyby to był jakiś semimagnum czy inny tym podobny wynalazek to jeszcze można zrozumieć. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Darz Bór! ps. zdjęcie tej ammo znajduje się w mojej galerii w ,,moja broń,,

Autor: jurek123  godzina: 15:31
Kolego ,mój IŻ27 wypluł tej amunicji parę ładnych paczek.Amunicja fantastyczna .Natomiast kiedyś nie było żadnych informacji o ciśnieniu więc nieświadom tyle z niej strzelałem.Póżniej nie mogłem dostać i pozostały tylko wspomnienia. Pozdrawiam

Autor: Mruva  godzina: 15:59
to co w takim razie oznacza napis ,,MAX 1050 BAR,,? bo jeśli jest to rzeczywiście ciśnienie wytwarzane przez ten nabój to wydaje mi się (może się mylę ) że broń z której zostało wystrzelane kilka paczek amunicji prawie dwukrotnie przewyższającej max ciśnienie powinna się już rozlecieć . Wiadomo że fabryka daje jakiś ,,zapas,, wytrzymałości , ale bez przesady. pozdrawiam. Darz Bór!

Autor: kristofferp  godzina: 16:08
spytaj sprzedawcę, importera. 1050 BAR to typowe ciśnienie dla amunicji ze śrutem żelaznym ( stalowym ). Może to po prostu pomyłkowa informacja. DB.

Autor: Mruva  godzina: 16:15
nie wydaje mi się żaby był to śrut stalowy, bo na paczce nie ma nic napisane typu ,,stell'' czy coś podobnego. zresztą zaraz rozbiorę jeden nabój i sprawdzę jaki śrut jest w koszyczku ale jestem prawie 100% pewny że to jest ołów. Sprawdzałem nawet na stronie Clevera i nic nie jest wspomniane o tym żeby był ze stali.

Autor: Jastrząb  godzina: 16:44
Wszystkie moje śrutówki (zarówno horyzontalny Merkel , Iż 27,MP153,dryling Merkel) wystrzelały amunicji z oznaczeniem max1050 bar dziesiątki jeśli nie setki paczek. O oznaczeniach ammo było dużo na forum. Strzelaj spokojnie. Amunicję Clever bardzo sobie chwalę-jedna z najlepszych jakiej używałem na polowaniu.Pozdrawiam.

Autor: Jastrząb  godzina: 16:57
A...oznaczenie na lufach podawane jest chyba w Mpa...sprawdź dokładnie.

Autor: Piter87  godzina: 18:37
Kolego Mruva a jeśli to nie tajemnica, to czy Kolega mógłby zdradzić gdzie kupil ta amo?D.B

Autor: Mruva  godzina: 19:33
amunicję kupiłem w Siemianowicach Śląskich w sklepie p. Krzysztofa Łyczykowskiego 35zł paczka D.B