Piątek
23.09.2011
nr 266 (2245 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: czok się zapiekł  (NOWY TEMAT)

Autor: R.D.  godzina: 09:24
Prawdopodobnie, bo jak inaczej wytlumaczyć, że nie można go wykręcić? Invector standard, cylinder, za żadne skarby nie można go ruszyć kluczem, jak go wykręcić? Podgrzewać lufę?

Autor: D@N  godzina: 09:32
psik - psik preparatem penetrującym...

Autor: marhunter  godzina: 10:03
Tez mialem taka przypadlosc w iz 27 em "moczylem" lufy w wd40 i puscił pamietaj by po wukreceniu dokladnie oczyscic gwint luf i nasmarowac balistolem

Autor: huskys  godzina: 11:01
Tak jak piszę Kolega D@N,dobrze penetrujący płyn,dać mu czas aż spenetruje,lufy zamocować w odpowiednim imadle z grubym filcem żeby ich nie zniszczyć(luf),klucz dobrze spasowany ponieważ czok cylinder ma cienkie ścianki wycięcia klucza mają pewnie współpracować z wycięciami czoka,w momęcie przyłożenia sily na klucz należy zacząć podgrzewać miejsce lufy gdzie znajduje sie połączenie gwintowe lufa-czok,siła na klucz ma nie ustępować w czasie podgrzewania. Powodzenia

Autor: domel_mk  godzina: 11:17
Dobrze popsikać odrdzewiaczem (ponieważ zawiera związki molibdenu poprawiające poślizg) najlepiej przez kilka dni z rzędu, nastepnie z odpowiedniego płaskownika o grubości ok 3-4 mm i szerokości 20 mm dorobić klucz zginając go w literę L i odpowiednio doszlifować któtsze ramię do wycięć w czoku. Jeżeli masz nie daleko do Łosic (maz) to posiadam taki klucz.

Autor: D@N  godzina: 11:23
a na przyszłość bardziej delikatnie dokręcać czoki na zimnych lufach. Darz Bór D@N

Autor: Reign  godzina: 11:38
Witam Stary sposób. Nalać do słoika nafty i wstawić lufy. Po 48 godzinach popróbować odkręcić, jak nie to podgrzać opalarką wrzcieśniej wycierając naftę.... Darzbór Reign PS Czy przypadkiem przed przykreceniem czoka nie nanosi się jakiegoś preparatu z MoS2 ???

Autor: Andrzej Szeremet  godzina: 14:11
Dodatkowo połóż lufę na desce albo lepiej na pieńku i drewniana kantówką- trzonkiem od młotka- obstukaj wylot luf -tylko bez przesady -z wyczuciem:)

Autor: R.D.  godzina: 17:36
Dzięki za rady, zaraz spróbuję z wd40,zawsze było tak, ze te krótkie invectory po strzelaniu się prawie same wykręcały, a ten cylinder już któryś raz numer odstawia. Czym smarujecie gwint w czokach?

Autor: bok240  godzina: 21:09
Ja swoje czoki smaruje Balistolem i zamykam je w pudelkach specjalnie na nie przeznaczone .A co do czysciwa tylko i wylacznie bawelna bo niezostawia zadnych wloskow ,mechotow . DB