Czwartek
10.11.2011
nr 314 (2293 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Delta Optical Titanium

Autor: hubertusus  godzina: 10:06
luneta do polowań

Autor: ulot  godzina: 13:01
Witam. Czy spotkaliście się koledzy z podróbkami Delta Optical Titanium?. Czym różni się Delta Optical Tytanium od Delta Optical Classic?

Autor: adm  godzina: 13:37
Żadna podróbka. Tąńsza opcja.

Autor: ulot  godzina: 13:58
Witam. Co to znaczy tańsza wersja w odniesieniu np. do lunety 2,5-10X56

Autor: ulot  godzina: 14:06
Witam. Czy lunety tej firmy mają numery fabryczne. Jeżeli tak to w jakim miejscu?

Autor: specmisiek  godzina: 14:10
ulot-nie jestem ekspertem ale są co najmniej 2 wersje Delty Titanium 2,5-10x56... "Tańsza wersja" nie ma pokrętła regulacji paralaksy... Notabene moim zdaniem niewiele potrzebnego w tym zakresie powiększenia..I jest troszeczkę lżejsza .Wszystko to znajdziesz na stronie Delty Optica;- Pozdrawiam

Autor: boletus  godzina: 18:48
ad Mosin Zgadzam się z Tobą w 100% i doskonale to rozumiem zdaję jak trudno jest czasem dołożyć nawet 500 czy 1000 zł. Jeśli chodzi o mnie i dlaczego pewnie jeszcze długo nie zmienię to dlatego że o dobrego klienta nie łatwo a kolejnej sztuki sobie nie dokupię. Co do narzekania to;!!! ma dość wąskie pole widzenia, trzeba naprawdę dokładnie się złożyć do strzału wręcz identycznie jak podczas przystrzeliwania(o ile się nie mylę związane jest to z błędem paralaksy)-nie wystarczy widzieć pełnego światła w lunecie, aby trafić w 10. W trudnych warunkach strzał oddaję raczej z krotności 5-6, bo powyżej już się nie da. Już gdzieś pisałem, że jest nieznacznie lepsza od starego zeissa 6x42,ma podświetlany punkt i delikatny krzyż 4 no i oczywiście zmianę krotności przydatną na zbiorówkach. . Wg. mnie w DOCT....E widać więcej szczegółów,lepszy kontrast a obraz w porównaniu do obrazu z DELTY(choć tu nie jest zły) krystaliczny nie mówiąc o ogólnym komforcie patrzenia. Poza tym uważam, że cena jest zbyt wygórowana za DELTĘ.Jak już sygnalizowałem polować się z nią da i nie jeden myśliwy będzie z niej zadowolony. Nie mniej gdybym był na miejscu sosnala i musiał kupić lunetę a mógłbym dołożyć jeszcze trochę to poszukałbym czegoś lepszego.