Czwartek
24.11.2011
nr 328 (2307 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Bez pistoletów

Autor: azil II  godzina: 07:44
Tak Kolego napisałeś, jakbyś przeglądnął "zdjęcia satelitarne prosto z USA". Masz całkowitą rację. Klubami zajmują się właśnie emerytowani funkcjonariusze PRL-u. Azil II

Autor: braun  godzina: 10:21
azil II bzdury wypisujesz. Należę do KS LOK. Jestem tam sekretarzem, mam lat 33 i z PRLem tyle wspólnego, że się w tamtym okresie urodziłem. Nasz prezesa ma lat 36 i jest rolnikiem na paru ha ziemi. Pozostali członkowie zarządu i większość członków Klubu jest w podobnym wieku i ze służbami ma tyle wspólnego co z mercedesami (jak śpiewał jeden z muzyków), bo kasy u nich też nie za wiele. A składka wynosi 144 zł za rok i nikt nie każe nikomu należeć do PZSS (choć tam składka za rok to chyba obecnie 60 zł). W porównaniu do kosztów łowiectwa, to nawet przy "robieniu papierów" są to śmiesznie niskie koszty.

Autor: azil II  godzina: 10:34
Tak, tak, a co z resztą ? Azil II

Autor: EdwardB  godzina: 12:16
braun ja też należe do LOK, składke mam niższą pewnie niż Ty. Z broni obiektowej moge walić dowoli pod warunkiem że jest amunicja, którą to musi kupić ktoś kto ma zezwolenie na broń. Również nie mogę zabrać jej na zawody, musiał bym mieć zezwolenie na broń sportową i tu "witajcie w naszej bajce". Czyli w teorii wygląda to bardzo ładnie a w praktyce już takie nie jest. Ps. Pytanie za sto punktów: Ilu zawodników strzelających długie dystanse robi to z broni zarejstrowanej na sportową a nie na myśliwską?

Autor: braun  godzina: 12:23
EdwardB Dla kogoś kto chce postrzelać rekreacyjnie, bez ciśnienia na zawody, jest to do zaakceptowania. Ponadto, większość zawodów i tak przeprowadzana jest z wykorzystaniem broni organizatora.

Autor: azil II  godzina: 12:53
Kol braun Czy to urządzenie łowieckie budowane zostało z wykorzystaniem materiału organizatora, czy też była to twoja własność? Może ten materiał należał do "organizatora" jakim jest państwo. Lasy Państwowe również do państwa należą. Przecież pod patronatem państwa zorganizowane jest łowiectwo. Może jeszcze z jednego kubka popijać i do wspólnej tarczy strzelać ? Reanimuj "strzelnice" objazdowe, to będziemy mogli do woli "postrzelać rekreacyjnie". Azil II

Autor: azil II  godzina: 12:58
Urządzenie myśliwskie (media.lowiecki.pl/zdjecia/opis.php?p=16886)

Autor: porze1  godzina: 17:18
Jeśli faktycznie przynalezność do LOK, ew. założenie własnego stowarzyszenia patriotyczno-obronnego będzie tak prostą drogą do broni sportowej, jak przynalezność do PZŁ jest drogą do broni myśliwskiej - to będzie wreszcie normalne. Ale na razie to są takie same pobożne życzenia, jak dostępnośc kbksów i pistoletów w łowiectwie. Więc bujającym w obłokach serdecznie dziękujemy za teoretyzowanie. Praktyczne wyniki takich dywagacji widać gołym okiem.

Autor: braun  godzina: 17:46
Kolego porze1 ja nie bujam w obłokach. Większość ludzi narzekających na trudność w dostępie do broni sportowej, nawet nie spróbowało się o nią starać. Powtarza tylko, że jest trudno, bo trzeba zrobić patent, licencje itd. Gwarantuje Ci, że w przeciągu roku, każdy kto naprawdę jest zainteresowany strzelectwem, jest w stanie zrobić wszystkie potrzebne papiery aby otrzymać upragnione zezwolenie.

Autor: pięta  godzina: 19:06
Kraj Nasz ma być normalny ....jak zdeklarował się wstąpić do Unii bo Unia to nie tylko dotacje /czyli branie ile się da / ale przede wszystkim normalność ,zaufanie do obywatela któremu wydaje się broń myśliwską bo jak innym nacjom zrzeszonym w tejże Unii nikt nie zakazuje i nie bierze w depozyt broni krótkiej czy karabinków bocznego zapłonu a legalnie im wydaja to dlaczego akurat znowu MY Polacy musimy wymyślać nowe kwadratury koła . A tak swoją drogą przydałoby się Panie Premierze TUSK przejrzenie tych kadr w kilku podległych Panu instytucjach /jak je zwal tak je zwał / by po paru latach nie okazało się ,że był tam kolejny Pan Gromosław Cz. który miał dostęp do wszystkiego i nikt mu na rączki nie patrzył więc .....zrobił to co zrobił .Wstyd totalny wstyd DB

Autor: 50 BMG  godzina: 19:29
Braun wejdź sobie na fora o broni np bron iweb i poczytaj jak łatwo mają sportowcy z tymi pozwoleniami to może Cię w końcu ruszy i spadną te klapki z oczek. Generalnie policja chce nas rozbroić bo jest wybitnie nieskuteczna jeżeli idzie o prawdziwych przestępców i bron nielegalną a tak jak ktoś czy coś robią - robią ilość broni spada więc jest cacy tyle że tylko tej legalnej. bezpieczeństwo społeczne - pod to można wszystko walnąć włącznie z zakazem posiadania samochodu na co pewnie niebawem wpadną - tyle, że tu im trudno będzie bo każdy ma albo chce mieć. Dla nich KAŻDY OBYWATEL poza tym co ma większą władzę niż oni jest przestępcą

Autor: braun  godzina: 21:42
Kolego 50 BMG forum bron.iweb.pl znam doskonale, jestem tam zalogowany od 2004 r. Sportowo strzelam od 1997 r. Współtworzyłem KS w 2004 r. Na prawdę mam spore doświadczenie w tym temacie. To, że nie jest łatwo zdobyć zezwolenie na broń sportową wiem doskonale, co nie oznacza, że jest to niemożliwe i sam osobiście nie spotkałem się z przypadkiem, aby ktoś kto bardzo chce i angażuje się w strzelectwo takiego pozwolenia nie otrzymał. Ba ostatnio mój Kolega z Klubu w przeciągu 9 miesięcy uzyskał uprawnienia instruktorskie i sędziowskie, patent, licencję, zezwolenie i uprawnienie do prowadzenia magazynu - wszystko na spokojnie, bez żadnych kombinacji czy "wsparcia". Koszty całkowite jakie poniósł były mniej więcej na poziomie "wpisowego" jakie obowiązuje w kołach łowieckich na moim terenie ok 3 tys. złotych.

Autor: porze1  godzina: 21:54
No to super powód do satysfakcji. 3 tyś na broń łowiecką, 3 tyś na dokupienie kbksu. Bogatemu wszystko wolno. Ja znam konkretne przykłady kilkuletniego ciągania się po sądach w sprawie pozwolenia na broń sportową. Być może chodzi właśnie o to, że osoba nie była "naprawde zainteresowana", w najdelikatniejszej interpretacji "miała za słabe znajomości"?

Autor: Rafał J.  godzina: 21:55
Chciałeś chyba powiedzieć - "Koszty całkowite, jakie poniósł, były mniej więcej na poziomie "wpisowego", jakie wymuszane jest w kołach łowieckich na moim terenie - ok 3 tys. złotych". Póki co, obowiązujące wpisowe nie może przekraczać "dziesięciokrotności rocznej składki do Zrzeszenia". DB

Autor: braun  godzina: 22:09
porze1 nie rozumiem uwagi Kolegi. 3 tysiące to niewielka suma w porównaniu z "naszymi kosztami". Napisałem wyraźnie, że mój znajomy uzyskał te papiery bez jakiegokolwiek wsparcia i znajomości. Nie przeczę, że niektórzy Koledzy w kraju mają problemy z uzyskaniem zezwolenia na broń sportową, na myśliwską zresztą też. Rafał J. a składka do zrzeszenia ile wynosi?x10 to ile to daje?Ok 3 tysiące zł.. Dlaczego wymuszane?

Autor: Rafał J.  godzina: 22:47
Na obecną chwilę składka do Zrzeszenia x 10 wynosi bodaj 2560 zł, więc do 3 tys. jeszcze trochę brakuje. Jeżeli w niektórych kołach składka jest wyższa, to nie jest ona obowiązującą, tylko niezgodnie z postanowieniami statutu - składką wymuszaną.

Autor: Rafał J.  godzina: 23:04
Przepraszam - chciałem napisać tak: Jeżeli w niektórych kołach wpisowe jest wyższe, to nie jest ono obowiązujące, tylko niezgodnie z postanowieniami statutu - wpisowym wymuszanym.