Poniedziałek
16.01.2012
nr 016 (2360 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Amunicja BarnauL

Autor: Lesław  godzina: 10:03
Na czym polega zło ? W większości wypadków - bo ruskie i Barnau. Co do płaszcza to bimetalowy jak w RWS-ie, nie stalowy jak w czechu. Ogień z lufy na metr w 3006, w mosinie nie zauważyłem, generalnie wina złego dobrania prochu ale do strzelań myśliwskich znaczącego wpływy na celność nie ma. Stalowa łuska - nie zastanawiałem się czy to źle czy dobrze, ale fakt że taniej Spłonka - jeśli stosują spłonki Murom, hmm jedne z bardziej powtarzalnych spłonek. Pocisk SP - kiedyś na forum Krakus opisał pomiary z rozcalenia x amunicji i przeważył komponenty, wyszło że w Barnale był najmniejszy rozrzut wagi pocisków ( w badaniu brała udział markowa amunicja ) Używałem w 3006, 7,62x54R, 223 Rem.

Autor: Marcin M.  godzina: 10:47
W swojej kniejówce BRNO 802.8 (12/76, 308WIN) strzelam z Lapuy MEGA. Z ciekawości kupiłem paczkę bo jest pnad połowę tańsza. Nie wiem czy mam coś z kniejówką nie halo, czy może trafiłem na wadliwą partię amunicji, ale co druga kulka mi nie spala. Ślad w spłonce pozostaje taki jak po wystrzale, tylko amunicja nie wypala. Co najdziwniejsze regularnie co druga nie spala. Dzięki temu na ostatniej zbirówce odyniec przeszedł pod lufą kniejówki, a ona nie spaliła :( Rozmawiałem z forumowym kolegą który ma kniejówke Voere w takim samym kalibrze i u niego dzieję się tak samo. Czy ktoś z kolegów miał podobny przypadek?? Pozdrawiam Darz Bór MM

Autor: Lesław  godzina: 12:51
Spłonki Murom ( jeśli takowe są założone ) są " twardsze ". Spróbuj strzelić taki nabój z np repetiera, jeśli tam odpali to może być że masz ciut słabą sprężynę iglicy, jeśli nie odpali to paczka do sprzedawcy i niech ci wymieni ( wiekszość sklepów nie robi problemów z reklamacją amunicji ). Jeśli ta amunicja Cię zawiodła to nie kombinuj, zawsze strzelając z niej będziesz myślał - odpali, nie odpali. Masz do wyboru jeszcze Hornady, Federala, Northwesta, PPU które są tańsze od Lapuy, a jakościowo dobre.

Autor: Marcin M.  godzina: 13:09
Dzięki kolego Lesław za odpowiedź. Mam broń przestrzeloną na Lapue Mega i niech tak zostanie. Nie będę kombinował. Amunicja wypalała po ponownym wsadzeniu do komory nabojowej. Wszystkie wystrzeliłem do tarczy i została mi tylko Lapua ktora już się kończy ;) Pozdrawiam DB MM

Autor: Kocisko  godzina: 13:43
Jak kupiłem Howa 1500 w 223 to zakupiłem paczkę Barnauł do przystrzelania a własciwie postrzelania do tarczy. Po prostu aby ustawić lunetę a dopiero później przystrzelać na właściwą amunicję. O ile dobrze pamiętam Barnauł był 4g. Z tego co piszą/mówią o lufach Howa -nie powinno się strzelać z amunicji cięższej niż 3,56g. Wystrzelałem całą paczkę. Wszystkie kulki odpaliły bez zarzutu. Wbrew opiniom niektórych- nie koziołkowały powyzej 100m. Skupienie około4- 5cm na 120m. żadnych szczególnych zabrudzeń po strzałach nie zauważyłem. Kolega-zawodnik strzelecki trenuje z tej amunicji, w 223, makietę dzika. Z CZ. Wywalił tego mnóstwo. Lufa wciąż trzyma doskonałe skupienie przy strzałach na dalekie dystanse z markowej amunicji.

Autor: Sylwian70  godzina: 16:02
wystrzeliłem tego ok 20 paczek w 308 win. do 70m idealnie powyżej często zdarzały się odskoki i to duże,na 100m ładnie wchodziły ale na 10 strzałów zazwyczaj 4 gdzieś bładziły, zdarzało się zacięcie łuski i trzeba było ją wybijać wyciorem-ammo nie polecam.D.B.

Autor: futer  godzina: 16:29
Koledzy do amunicji trzeba mieć pewność i zaufanie. Jak można pojechać na polowanie i zastanawiać się czy nabój w komorze jest ok, a może to będzie ten niewypał. A jak już wystrzeli to czy przypadkiem nie będzie odskoku. Nikogo nie zmuszam do kupowania RWS-a ( strzelam Megą 12g w 30-06 i NorthWestem w 223 Rem więc nie są to najdroższe firmy) ale trzeba kupić amunicję powtarzalną i pewną.

Autor: marko1971  godzina: 16:51
Witam. Jest to idealna amunicja na strzelnice ,strzelam z .223 i wypuściłem przez lufę tego z 50 paczek nieraz zdarzają się odskoki. W łowisko biorę NorthWest Vmax