Wtorek
14.02.2012
nr 045 (2389 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Do posiadaczy S202  (NOWY TEMAT)

Autor: Makas  godzina: 18:11
Witam. Mam pytanie do posiadaczy Sauerów 202 - jak z odpornością tej broni na trudne warunki atmosferyczne ? Zastanawiam się nad zakupem takowj broni w syntetycznej osadzie i o ile jestem spokojny o osadę, to zastanawiam się jak lufa znosi deszcz, śnieg, wilgoć, czy jest odporna na zarysowania (np. gałązkami), itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi. DB

Autor: Felis silvestris  godzina: 19:56
Na lenistwo nie ma lekarstwa każda stal rdzewieje i trzeba ją konserwować. Lufy ze stali krupa po polowaniu na drugi dzień są rudawe....sauer 200.

Autor: crash  godzina: 20:15
O lufę się nie martw, od jakiegoś czasu lufy Sauera są pokryte powłoką ilaflon (coś ala teflon) odporna na wilgoć i zadrapania, o wiele trwalsza od tradycyjnej oksydy.

Autor: Makas  godzina: 20:28
Dzięki crash za rzeczową odpowiedź. Chodzi mi właśnie o spostrzeżenia praktyków, którzy wiedzą co powiedzieć w temacie. Od kilku lat mam R93 Professional - jest rewelacyjny jeżeli chodzi o polowanie w trudnych warunkach, ale od jakiegoś czasu zaczęło mi brakować klasycznego, czterotaktowego zamka. Myślę więc o zmianie broni, ale nie chcę tracić na funkcjonalności.

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:25
Nie wszystkie lufy sauera są pokryte ilaflonem . Dodatkowo jest to powłoka która w przypadku zadrapania czy odprysku jest praktycznie nie do naprawienia. Oksydę zawsze można tuszować lub położyć na nowo . Sauer niestety w porównaniu z blaserem wymaga dużo większej dbałości i częstszej wnikliwości. Każdą broń czyszczę regularnie i z żadną większych problemów nie było ale skoro pytasz w kontekście blasera musisz się liczyć z tym co napisałem. Powłoka ilaflon nie jest też do końca aż taka trwała miałem ją na SHR 970. DB.

Autor: ULMUS  godzina: 22:47
widziałem ten "ilaflon czy coś" na sauerze i manlicherze clasicu po roku używania w normalnych warunkach. Odporna na korozję ale na zadrapania nie. Po zadrapaniu wygląda w stu procentahc tak jak stara powierzchnia patelni teflonowej używana w akademiku we wspólnej kuchni. Paskudnie to wygląda.

Autor: Reign  godzina: 23:22
ULMUSIE!!!!!!!!!!!!! Przywołałeś mi wspomnienia. Jeju wspólna kuchnia.Co to było??? Było tam wszystko i wszyscy. Pieczony królik po sekcji z katedry fizjologii, pieczone kurczaki z katedry anatomii... Zioło w duchówce...Bimber z naszego pokoju, jam się nie chwaląc był technolog...O się działo w kuchni w akademiku... Sorry za zboczenie tematyczne... Darzbór Reign

Autor: maciej.s  godzina: 23:24
Czy S202 ma być kupiony w Polsce? Mój znajomy kupił S202 w kalibrze 300 win.mag. Ze względu na "kopa" zamontował na nim u rusznikarza w północnej Polsce hamulec wylotowy. Rzemieślnik, po skończonej pracy powiedział: tak krzywej lufy dawno nie widziałem. Coś w tym musi być... Przez 10 miesięcy używałem tj broni i w łowisku i na strzelnicy. Staram się być perfekcjonistą, więc bolało mnie jak wyjście na strzelnicę kosztowało 300 zł za 20 szt RWS EVO, a wyniki pomimo strzelania z Zeisa Varipoint były słabe. Lufa siała jak konewka. Na wszystkie strony. Nie chcę spotkać się w sądzie z importerem Sauera, więc na tym zakończę swoje uwagi. Powiem tylko, że gdzieś słyszałem jak ktoś powiedział, że do Europy Wschodniej trafiają sztuki boni 2 jakości. Podczas produkcji lufy, trafiają się te bardziej i mniej celne egz. Tych mniej celnych nie opłaca sie złomować. "Ciemny Lud" wszystko kupi, więc importerzy to biorą, taniej więc zysk większy. Proste równianie: na dzis na Sauera 303 GTI w Polsce nie trzeba wogóle czekać. W Niemczech 5 miesiecy.Sprowadzałem to wiem... Czyżby rynek w Polsce był bardziej dopieszczony? Nie....W Niemczech są sprzedawane tylko wyroby 1 gatunku i na nie jest zapotrzebowanie więc sprzedawane są egzemplarze z produkcji.A do Polski trafi 2 gatunek. Odpady. Wiec jest tego pod dostatkiem- raz mniejszy popyt, dwa czekają na magazynie. Drugi sort, którego nie upchnie się na zachodnim rynku. Ale tak jak pisałem wcześniej, to nie jest moje zdanie,Cytuję tylko użytkowników......... Jak broń z Niemiec, to tylko Sauer. PERFEKCJA.Polecam. DB