Czwartek
15.03.2012
nr 075 (2419 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: ZKK 600 7x64(jaka amunicja?)

Autor: Worabiej  godzina: 00:24
To, że Geco jest tak popularne swiadczy tylko o tym, ze w Polsce ogormna role wciaz odgrywa cena amunicji, mimo ze to najmniejszy koszt. Ja z tej tanszej rowniez polecam sierre. Przestrzal bardzo czesto, przyzwoite obalanie i farba, sam strzelalem z 308 win, kolega polowal z 7X65r. Gorsza od zwyklego polplaszcza, jakim de facto jest geco na pewno nie bedzie.

Autor: straznik7  godzina: 01:58
Polecam SPCE 11,2 czeską. Takiej używałem. DB

Autor: specmisiek  godzina: 06:34
Jeśli chodzi o polowanie a nie tylko o celność to uważam że w tym kalibrze dobre są pociski posiadające "krawędź tnącą"-z wolnego tłumaczenia ;-) Czyli TOG, TIG (albo UNI Classic, to właściwie to samo) SPCE. Z reguły po dobrym trafieniu lepsza farba, o ile wogóle trzeba szukać... Pozdrawiam

Autor: wiktortur  godzina: 07:46
DB.Generalnie zgadzam się z kol.FRYCMT-em.Z mojego doświadczenia wiem że mój Zekuś 7x64 lubił raczej lekkie 9-tki niż ciężkie 11.Kiedyś strzelałem z S&B właśnie 9 i wszystko grało choć z obalaniem było różnie-teraz używam Geco i nie mogę się zgodzić z kol.Piotrem Waślickim ponieważ jest i farby sporo i odejścia krótkie lub wcale.Zaś celność lepsza niż czecha zdecydowanie.Ale....każda lufa ma swoje gusta:)))))Pozdr!DB!

Autor: Łeniu  godzina: 09:25
Przeszedłem w tym kalibrze przez Geco, ale zrezygnowałem też miałem przypadki strasznie głośnego wystrzału z dużą ilością dymu i nie trafienia celu, nie mam pojęcia jaka tego przyczyna, potem PTS, bardzo celny dobrze obala, ale w przypadku odejścia malutko farby, teraz strzelam z czeskiego Noslera i jestem zachwycony! Jak nie leży to krótkie odejścia z obfitą farbą, im większy cel tym lepsze obalanie, niestety około 150zł za paczkę. DB!

Autor: PiotrD  godzina: 09:43
Witam, Mam zkk 600 w 7x64- broń z 1969 roku. Bardzo celnie strzela z Sako Hammerhead, równie dobrze z Norma Vulcan, oba pociski mogę polecić do zastosowania łowieckiego (choć Norma jest droga). Strzelam też z Browninga Ebolta w tym samym kalibrze. Sako potwierdziło swoją celność i skuteczność obalania. Dodatkowo testowałem Noslera Partitiona (Hirtenberger) i RWS DK- obydwie kule rewelacyjne, ale i cena skutecznie do nich zniechęca. Poza tym nie wiem, czy Hirteneberger jeszcze robi tę elaborację Chciałbym jednak wrócić do czegoś ciut tańszego niż 200zł/paczka. Będzie to właśnie sako HH albo czeski Nosler Partition. A właśnie- kto handluje tą amunicją w stolycy? Pozdrawiam, Piotr