Czwartek
15.03.2012
nr 075 (2419 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: 6,5x55 SE - ulokowanie kuli

Autor: Reign  godzina: 07:04
2-3cm poniżej chwosta... Pal sześć drogę ucieczki ale zdziwienie zwierza bezcenne...

Autor: hanys  godzina: 07:57
....tylko w lewe oko,chyba że powyżej 300 metrów wtedy za ucho!

Autor: Lesław  godzina: 13:53
Tabasco, wejdź na forum elaboracji ( elaboracja.pl ) znajdź mail do Dedka i napisz do niego. W zeszłym sezonie strzelił kilka odyńców z tego kalibru ( największy 116 kg po wypatroszeniu, najmniejszy 105 kg po wypatroszeniu ) i parę mniejszych. Na pewno będziesz miał informację z pierwszej ręki.

Autor: tadys ( BT )  godzina: 16:38
ad.Tabasco, na tak postawione zarówno w formie, rozumieniu i treści pytanie odpowiedż może być tylko taka jaką przedstawili Koledzy, mimo że nie jest to odpowiedż satysfakcjonująca "pytającego".., kaliber 6,5x55 przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju pocisku jest znakomity i skuteczny na każdą zwierzynę w Polsce napewno, a lokuje się go zawsze tam gdzie trzeba, z uwzględnieniem wszystkich czynników"sytuacyjnych" czyli w danej chwili, czyli oddawania strzału, czyli tam gdzie pociągający za spust ma pewność, że strzał będzie skuteczny, czyli zgodnie z "prawidłami"..., to zaś przychodzi z wiekiem i jest wprost proporcjonalne do ilości wyjść w łowisko celem pozyskania i oczywiście pozyskania, a skoro tak , to nie stresuj się tylkobierz karabi i do lasu....dzisiaj jest odpowiednia pogoda..., pozdrawiam, DB tadys(BT)

Autor: podlasiak  godzina: 18:49
Nie mam się czym chwalić ale, kiedyś miałem 5,6/50R Mag strzeliłem z niego kilka wycinków dwa jelenie bez problemowo z szukaniem.

Autor: Troper  godzina: 19:06
Kol Tabasco nie mam tego kalibru broni ale jestem zwolennikiem tego kalibru jeżeli chodzi o kulę to po konsultacjach którzyposiadają ten kaliber i po obserwacjach w internecie najlepsze kule to Sako 10,1 gm lub Lapła też 10,1 gm a trafiac za ucho dzika,komorę lub na łopatkę natomiast jelenie na kark,komora lub łopatka, to nie znaczy że zwierz musi zostac w ogniu może pójśc 20,30 lub więcej mketrów ale nie zadaleko góra do 100 metrów.Pozdr DB

Autor: Mark - 2  godzina: 19:25
Boże.............. widzisz i nie grzmisz ?.

Autor: zielony ludek  godzina: 19:41
mam 6,5 od kilku lat. pierwszymi kulami jakich używałem była norma vulcan, którą mogę polecić z czystym sumieniem. strzeliłem z tago bardzo dużo dzików, nawet na zbiorowych. było w tym kilka naprawdę dużych dzików. na polowaniach zbiorowych strzały są oczywiście mniej dokładne, ale ta kulka naprawdę potrafiła zatrzymać dzika. obecnie używam lapua mega i też jestem zadowolony. na indywidualnym strzelam tylko wtedy kiedy jestem pewny idealnego strzału i raczej na mniejsze odległości. lubię strzelać dopiero wtedy kiedy dokładnie widzę sylwetkę dzika i strzelam za ucho. jednak możesz mi uwierzyć, że jestem pewny tego kalibru i bez wahania mógłbym się zdecydować na strzał z 6,5 do nawet bardzo dużego dzika lub byka na komorę łopatki. już wypróbowałem to maleństwo. DB

Autor: Troper  godzina: 19:51
Kol. Mark - 2 nie wqymieniaj imienia Pana Boga na daremnie zastanów sie co mówisz i piszesz. Pozdr DB