Sobota
17.03.2012
nr 077 (2421 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: szawka na broń  (NOWY TEMAT)

Autor: owczarek  godzina: 10:43
Witam wszystkich, mam takie pytanie, czy mając broń w szafie razem z ojcem (jeszcze nie mam swojej) i użyczając mu na piśmie moją broń, to mogę spać spokojnie? W najbliższym czasie wyjeżdżam i trochę się obawiam ewętualnej kontroli odpowiednich organów. Zależy mi na odpowiedzi bez wywodów prawnych, tak na chłopski rozum. Będę wdzięczny za pomoc. Darz Bór.

Autor: Mark - 2  godzina: 10:59
Nie powinno być żadnych problemów - byle tylko szafa był zgodnie z przepisami i postronne osoby nie miały dostępu do kluczy. Bo policaje, maja "dziwne pomysły" - u mnie np. podczas kontroli w ubiegłym roku, gdy mnie nie było. Próbowali "zmusić" żonę aby im otwarła szafkę i pokazała broń - bo muszą skontrolować. No, ale ja mieszkam w takim "specyficznym miejscu", że miewam i od 1 - 4 kontroli w roku. I zdążyłem się wraz z rodziną do tego przyzwyczaić. DB.

Autor: owczarek  godzina: 12:27
Dziękuję za szybką odpowiedz na to ptanie. Klucze mam tylko ja i tato,zamki atestowane.Dziadek mówił mi , że kiedyś też pod jego nieobecność prosili babcie o otwarcie szafki,naszczęście wiedziała co robić.Przez ponad 30 lat ojca polowaczki kontrola była tylko 2 razy,ten drugi raz jak brat wstąpił w szeregi Pzł,dlatego przeczówam, że niedługo ktoś nas odwiedzi.

Autor: artur_bstazysta  godzina: 21:41
Kiedyś była taka odpowiedź (akurat ja się pytałem :-) : wspólna szafka (www.lowiecki.pl/pytania/pyt.php?p=960&strona=1&szukaj=znajduje%20si%EA%20bro%F1%20ojca%20i%20syna&dzial=0)

Autor: owczarek  godzina: 22:30
Bardzo dziękuję kolego artur_bstazysta. Cieszę się, że kolega zechciał pomóc, nie jestem wprawiony w wyszukiwanie tematów które mogły już być,a ta odpowiedz w pełni wyjaśnia wszysko. Darz Bór kolego

Autor: MT  godzina: 23:01
A maż f szawce iakonś kśonszke o ortografj ?

Autor: LDormus  godzina: 23:18
MT Dodaj coś jeszcze w tej materii a szanowna Redakcja skasuje post jako : post o negatywnym wydźwięku. DB Wynoszę się skończyć przed ostatniego Guinnessa.