Poniedziałek
28.01.2013
nr 028 (2738 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: opinia o lunecie

Autor: tomek_al  godzina: 07:26
Kolego Redfield wyznaczał swoją optyką standardy w USA. Jednakże obawiam się czy będziesz zadowolony w nocy , bo jak większość amerykańskich lunet z zasady jest przeznaczony do polowań dziennych . Brat kupił kiedyś Ojcu amerykańską lunetę z krzyżem plex - w dzień super, ale w nocy kiepsko (zbyt cienkie belki) Jeżeli masz dostęp do zakupów w USA nieśmialo zaproponuję Bushnell Elite 4200 2.5-10 x 50 z grubym krzyżem i red dotem, wg mnie nic lepszego w tej cenie nie ma. Albo Zeiss Conquest 3-9 x 50 z krzyżem 4 (jeszcze można znaleźć).

Autor: diaviari  godzina: 07:44
Kupiłem kiedyś amerykańską lunetę marki simmons,z jej najwyzszej seri od 4.5 do 14 x 44 z podświetlanym krzyżem,po dwóch latach krzyż się rozkalibrował i nie mogę ustawić ostrości bo krzyz normalnie chodzi a jesli ostrośc jest skręcona to jest normalnie.I tak leży już chyba z 6 lat w szafie i zastanawiam za ile ją ktoś naprawił i czy się to wogóle opłaca,a kosztowała chyba coś 500 dolarów.Leupolda też mam i od 6 lat nic nie kreciłem, mechanicznie bardzo dobra,w nocy gorzej,nawet ze swiatłem 56.

Autor: tomek_al  godzina: 08:02
@ diaviari Co do lunet Simmons - według mnie to nie jest dobre porównanie do Redfielda. Simmons robi swoje lunety w Chinach i jest to jedna z niższych półek w Stanach. Redfield był wyżej plasowany produkowany w USA i prestiżowy. Skąd wiem? Mam i Simmonsa, kupiłem kiedyś za 100 funciaków na ebay - a mój cud nazywa się Pro Hunter 3-11 x 44 WA. Teraz wypoczywa w szafce.

Autor: tribor12  godzina: 17:45
Koledzy, jeśli mowimy o lunetach Redfield które są w cenie ok 300 - 330 dolarów to bez względu na wieloletnie tradycje cena mówi sama za siebie, chyba, że coś przeoczyłem, może produkują optykę za 1000 dol?

Autor: tomek_al  godzina: 21:43
Oczywiście musimy też wziąć pod uwagę inne podejście Amerykanów to kwestii optyki. Tam wiele lunet jest właśnie w takiej cenie. Poza tym nowy właścicel tak plasuje markę Redfield żeby nie robić konkurencji własnym wyrobom - tj Leupold. Nikt zresztą koledze "kuba" tego Redfielda nie proponuje na nasze, polskie warunki, lecz tylko prostujemy jakoby było to bdziewie do kopania w piasku . Sam powtórze że szukał bym w USA Bushella Elite lub Zeiss Conquest ... DB