Środa
07.08.2013
nr 219 (2929 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: TIKA T3 SUPER VARMINT  (NOWY TEMAT)

Autor: hanys  godzina: 10:59
Koledzy jak w tytule proszę o opinie użytowników w/w. Czy warto może ew.Sako? Jakie są róznice? zastanawiam sie nad tym sztucerem w kalibrze 6.5x55, przeznacznie strzelnica 400 metrów ,sporadycznie lis,sarna ...Ewentualne inne propozycje varmintowskie?Serdecznie dziękuje.Darz Bór.

Autor: tomaszekT.  godzina: 11:04
hanys Jest to znakomity moim zdaniem wybór do tych celów. Kilka lat temu miałem tIkkę varmint w 243 win. Niestety sprzedałem bo fabryczne elaboracje w tym kalibrze nie bardzo chciały mnie słuchać. DB.

Autor: Pawel-Jedlina  godzina: 15:49
Mam i jestem zadowolony, do papieru nawet z czecha jest spoko, raz na jakiś czas coś ucieknie, a i dziki się przewracają. Kaliber bardzo dobry do długiego dystansu charakteryzujący się dużą płaskotorowością. Jedyne co może doskwierać w podchodzie to waga, ale to świadoma decyzja i nie ma co oczekiwać lekkości w varmincie. Bardzo mi się podoba praca zamka, chodzi jak z masełka. Miałem jeden znaczący problem o którym pisałem na forum, to co napiszę może trochę zniechęcić do zakupu. Podczas załadowywania nastąpił samoczynny wystrzał. W rusznikarni na gwarancji okazało się że była niedokręcona jedna śrubka. Uznałem za błąd w produkcji (na montażu), niesmak pozostał.

Autor: amcross  godzina: 17:03
Witaj Jakiś czas też szukałem varminta, z tymże w kal. 223 REM. Wybrałem SAKO 85 VARMINT LAMINATED STAINLESS (www.sako.fi/sako85models.php?varmintlamss) Dlaczego? Wg mnie ładniejszy, pozbawiony tandentnych plastików, lepsza kultura zamka, lepszy i pojemniejszy magazynek, przy porównywalnej cenie. Decyzja należy do Ciebie. Ja jestem MEGA zadowolony. Darz Bór!