Wtorek
15.10.2013
nr 288 (2998 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: łamaniec

Autor: pabl0777  godzina: 09:36
pomysł ciekawy ale chyba mało praktyczny, połączenie baskili z lufą i komorą nabojową zawsze mniej pewne niż w czterotakcie i kolba może się przemieścić z czasem, nie spotkałem się z bronią snajperską czy na zawodach dalekodystansowych żeby ktoś taki patent używał, M Czerwiński opisywał kiedyś jakiegoś łamańca ale bez rewelacji Na 400m taki kaliber przy GEE 204m może i doleci tylko z energią już cienko a jak wiatr zawieje to Pan Bóg kule Ci poniesie Przemyśl sprawę DB

Autor: nimbus  godzina: 11:44
bron lamana nigdy nie dorowna celnoscia i powtarzalnoscia strzalu broni monolicznej w budowie, tz lufa, komora zamkowa i zapora stanowia monolit.W lamancu wystepuje zjawisko skłonu luf w góre i na boki mimo doskonalego pasowania, jednak 0,02 musi wystepowac aby zamknac bron. ale do celow mysliwskich ten typ broni jest wysmienity i pieknie sie prezentuje.nimbus.

Autor: tomaszekT.  godzina: 14:22
nimbus Konstrukcyjnie na to wychodzi. Jednak w praktyce tak być nie musi. Blaser k 95 8x57jrs z fabrycznej amunicji normy na 100m dało się łączyć przestrzeliny. Niestety moja tikka varmint w 243 win tego nie potrafiła na fabrycznej.

Autor: dziktadzik  godzina: 14:33
tomaszekT ale tutaj jest mowa o strzelaniu na 400m a na tym dystansie już przestrzeliny nie koniecznie by się pokrywały a dodatkowo masz pewność, że do tikki dobrałeś najlepszy możliwy pocisk ?

Autor: Marek Biały  godzina: 20:01
Akurat mam łamańca w tym kalibrze i nie jest to tak popularny w niektórych kręgach IŻ :) , broń jest celna, ale nie odważyłbym się z niej strzelać na dalej niż 150-180m. Z powodzeniem robię to zaś z podobnego, aczkolwiek nie identycznego kalibru jakim jest 223rem w T3. Nie widzę szany by broń łamana na dystansach powiedzmy ponadmysliwskich mogła pobić celnością dobry lub nawet średni varmint. Broń z Ferlach pobije varminty w jednej kategorii, jest to cena :) :) :)

Autor: tomaszekT.  godzina: 21:32
dziktadzik Daleki jestem od twierdzenia że na 400 i więcej łamaniec to dobry wybór. Natomiast od varminta tikki wymagałem nieco więcej. Przekonałem się jedynie że celność danej jednostki to nie ścisła reguła. DB.