Wtorek
15.10.2013
nr 288 (2998 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: 223 Rem...Hornady i RWS  (NOWY TEMAT)

Autor: Włodas  godzina: 10:15
Witam !! Koledzy, ostatnio rozmawiałem z Kolegą myśliwym, młodym wiekiem i stażem, który twierdzi, że z powodzeniem od kilku lat poluje z kalibrem 223 Rem, tylko, że w stosunku do większych dzików do max 100 m używa amunicji Hornady, lub RWS ze wskazaniem na tą pierwszą pod względem skuteczności. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią i z amunicją tej marki nie miałem żadnych praktyk, więc proszę użytkowników o opinię....jaka jest prawda...??? To co w książkach to jedno, ale rzeczywistość buduje swoje scenariusze stąd moje pytanie.... Dziękuję za opinię użytkowników, bo one właśnie są najbardziej wiarygodne..!!

Autor: Włodas  godzina: 10:16
Proszę admina o usunięcie tego postu, bo niechcący kliknąłem dwa razy...!

Autor: nimbus  godzina: 11:52
kol.Włodas, przetłumacz swojemu koledze , ze pewne kalibry są na strzelnice do strzelan do tarcz i do samodowartosciowania się no moze jeszcze do pozyskiwania lisów, i sa kalibry mysliwskie z przeznaczeniem do polowania na odpowiednie gatunki.Nich nie podbija swojego Ego kosztem zwierzyny a tak wogóle to pozdrów go ode mnie.Pozdrawiam ciebie Włodas , i myslę ze mu wyłuszczysz etykę mysliwską, nie strzelecką.n.

Autor: nimbus  godzina: 11:58
Uprzedzając dyskusję , zmienię zdanie jeżeli ten kolega posiada dwa posokowce z papierami po konkursach , mieszka w łowisku i lubi szukać .N.

Autor: haroldzik  godzina: 12:04
nimbus, włodas, etyka to etyka a prawo to prawo. i głównie o to PRAWO o w tym temacie się rozchodzi!

Autor: P_iter  godzina: 12:09
Nimbus, lepiej nie zmieniaj zdania. Jeśli określenie "większe" znaczy inne niż warchlaki, to Kolega Włodasa łamie przepisy prawa łowieckiego. Dzika ponad stukilogramowego można zabić z kalibru jakim jest .223 rem odpowiednio go trafiając bez względu na rodzaj producenta pocisku, ale w naszej rzeczywistości nie wolno do takiego dzika strzelać z takiego kalibru. A teraz czekam na samobójców twierdzących, że strzelają odyńce z wiatrówki...

Autor: michalloo  godzina: 12:55
Włodas Nie obraź się ale odnoszę wrażenie, że masz pewne braki w znajomości przepisów prawa. Tego typu pytań nie powinien zadawać nawet młody myśliwy, a już w szczególności instruktor strzelectwa PZŁ. Oczekujesz na dodatek opinii użytkowników, ponieważ jak piszesz " one właśnie są najbardziej wiarygodne..!!" Jeśli zakładając, że każdy praktyk strzelający do większych dzików z 223 będzie potencjalną osobą łamiąca przepisy to faktycznie będzie to opinia wyjątkowo cenna szczególnie dla LP, ponieważ to z nimi należy się rozliczać za ubita zwierzynę zgodnie z taryfikatorem.

Autor: Przemo76  godzina: 14:39
Takie posty to totalna kompromitacja czas przestać tu zaglądać

Autor: MirekGrab  godzina: 15:09
Przymusu nie ma. A pytania bywały zdecydowanie durniejsze.

Autor: Lesław  godzina: 15:11
Włodas pokaż koledze akty prawne dotyczące polowania to się dowie czy jego działania są legalne czy nie. Ale nie o tym było pytanie. W ramach odpowiedzi to w zeszłym sezonie w niedalekim mi obwodzie padł odyniec o wadze 156 kg w skupie strzelony z 222 Rem. Tak więc P_iter są samobójcy strzelający z tego kalibru dziki. Ja rozumiem, 9x3x62 jest idealny na sarny. Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Przypatrz się na galerię Bartona a potem wydawaj sądy. Bardziej bym twierdził iż kolega Włodasa troszkę fantazjuje z tym rodzajem amunicji.

Autor: hanys  godzina: 16:19
Prowokator!

Autor: MirekGrab  godzina: 16:21
hanys W końcu ktoś napisał prawdę:)