Poniedziałek
17.03.2014
nr 076 (3151 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoria



Temat: Rozdęcie lufy Heym SR30  (NOWY TEMAT)

Autor: Pandor  godzina: 18:24
Witam Koledzy czy ktoś miał problem z rozdęciem lufy w heymie sr30 w kal 9,3x62? Na broni mojego ojca pojawiło się małe rozdęcie lufy i zastanawiam się czy to na 100% ,musiała być przypchana lufa - czy może one tak mają, bo lufa w tym kalibrze ma bardzo cieniutkie ścianki? Strzela tylko amunicją fabryczną Lapua naturalis 17,5g.

Autor: Led  godzina: 18:49
W założeniach obliczeń wytrzymałościowych przewodów luf dla przebiegu a zarazem rozkładu ciśnienia w przewodzie w czasie strzału przyjmuje się zazwyczaj współczynnik bezpieczeństwa = 10, czyli ścianki lufy z założenia powinny wytrzymać ciśnienie 10x większe niż ciśnienie max (w przekroju stożka przejściowego komory nabojowej). Rozdęcie lufy mogło nastąpić w skutek: - miejscowego defektu (osłabienia) materiału ścianki lufy (wżer, pęcherzyk) , - brudu w lufie, który spowodował zatrzymanie chwilowe pocisku, a ciśnienie za pociskiem zrobiło robotę, - zbyt duża naważka prochu w nb,

Autor: REALISTA.  godzina: 19:34
Wstaw fotkę tego rozdęcia to będzie można coś więcej powiedzieć. DB R.

Autor: heym sr30  godzina: 19:56
A to ciekawe. Sam zamierzam kupić lufe 9 do tego sprzętu.

Autor: Pandor  godzina: 20:04
Niewiele będzie widać na zdjęciu gdyż rozdęcie jest minimalne i nawet mój ojciec nie wiedział o nim, lufa jest minimalnie grubsza w miejscu rozdęcia. Heym to się grubo zastanów bo moim zdaniem nie dopracowali tej broni do tego kalibru i magazynek po strzale potrafi wypaść co powoduje brak możliwości przeładowania. Druga sprawa to blokujące się w magazynku pociski. Panowie ze sklepu powiedzieli że w dziewiątkach tak już mają te magazynki i żeby im wysłać to wypolerują. Dla mnie żenada broń za tyle pieniędzy i takie muki.

Autor: tomaszekT.  godzina: 20:05
Pandor Cienkie lufy ??? Widziałeś grubość ścianki w kombinowanej? Rozdęcie jeżeli jest jak piszesz prawie zawsze jest skutkiem ciała obcego w lufie. Co gorsza nie chodzi o ziarnko piasku czy grudkę lodu . Ścianki lufy w tym kal. są cieńsze niż w wielu innych markach ale ta stal to czołówka światowa .Lufy te są bardzo sztywne i niewybredne na amunicję.

Autor: tomaszekT.  godzina: 20:16
Pandor Zanim zaczniesz krzyczeć bez zdania racji to ci coś poradzę. 1 Sprawa magazynka - żeby magazynek nie wypadał należy odkręcić kabłąk od systemu i po wyjęciu na bocznej ściance będziesz miał poluzowaną śrubkę która trzyma sprężynę. 2 Co do klinowania się pocisków w magazynku.Nie klinują się gdy je wprowadzisz dokładnie tzn.w 9,3 magazynek posiada wygięte w tylnej części zapadki za które ma przejść kryza łuski. Wówczas nie tylko się nie klinuje ale jest to znakomite rozwiązanie bo pod wpływem odrzutu reszta naboi jest trzymana na swoim miejscu i czubki pocisków są bez szwanku. 3 rozdęcie - pandor przyjrzyj się dokładniej czy jest to rozdęcie czy patrząc pod światło pozorna nierówność mniej więcej w środku lufy która jest efektem analogowego wykonania tej lufy.Są to lufy wykonywane jeszcze na analogówkach. Jeżeli chcesz zadzwoń wyjaśnimy i porównamy.

Autor: heym sr30  godzina: 20:52
Ja mam ten sztucer w 308 i druga lufę 243. 308 raz zaciela mi sie na zbiorowce, ale to raczej moja wina, nie cofnalem zamka do końca, luska nie wyleciala a naboj pobral z magazynka.... i piekny byk poszedl. To chyba 9 wezme inny karabin moze automat. A tak to heyma można pochwalic, szkoda tylko, że prawie bezszelestnie nie da sie go przeladowac. To tak odbiegajac od tematu.