Piątek
13.03.2015
nr 072 (3512 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Zeiss V8 2,8-20x56 kontra 3-12x56 z wielkiej czwórki a nocne polowania

Autor: jager.jacek  godzina: 07:36
Posiadam Varipointa, HT-ka, oraz kilka Swarków Z6i. Jeśli chodzi o walory użytkowe ww. lunet to przyznam, że Varipoint jest bezkonkurencyjny. Oczywiście Varipoint posiada powłoki LotuTec, Wszystko w temacie napisał Fousek, Varipoint posiada najlepszy system podświetlenia, którego nie trzeba w ogóle regulować. JJ.

Autor: wn  godzina: 10:04
varipointy mialem dwa, dalbym sobie reke uciac ze nie maja louteca... przepraszam jesli jest inaczej. nie to abym zauwazal to po kroplach wody ale zdanie wyrobilem sobie po braku nakelejek :D z vari podoba mi sie podswietlenie najbardziej...

Autor: Krzyn  godzina: 10:14
Mój Varipoint ma locuteca może starsze nie mają, ja mam 4ro letniego.

Autor: jager.jacek  godzina: 11:01
Rozumiem że Zeiss wycofał się z produkcji Duralytów i Diavarek, ale nie rozumiem dlaczego wycofał z produkcji Varipointa. Szkoda, ponieważ to jest mega fajna luneta z mega fajnym podświetleniem, szkło i powłoki, tzw. "jasność" oraz pozostałe parametry, to najwyższa półka. JJ.

Autor: Artur M  godzina: 12:01
Duralyt został zastąpiony Conquestem DL chodziło o ujednolicenie wizualne nowych serii lunet, czyli mały znaczek Zeissa na okularze itp. Ten sam los spotkał Varipointa, którego zastąpił HT z nowym szkłem. Osobiście bardziej pasuje mi Varipoint niż HT.