Piątek
13.03.2015
nr 072 (3512 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: A-bolt3 czy moze x-bolt Browning  (NOWY TEMAT)

Autor: DDZKris  godzina: 15:06
witam jestm przed zakupem mojej pierwszej jednostki i zastanawiam sie nad jednym z tych dwóch sztucerów , może ktoś je porównywał w warunkach polowych i na strzelnicy , który wybrać ?. Róznice w składzie itp. są bardzo znikome a w cenie 1 tys.

Autor: adik244  godzina: 16:59
Witaj miałem ten sam dylemat i wybralem x-bolt (3006) z powodu osady wybrałem drewno i ściągnąłem lakier zrobilem osade olejowa ok 4 godziny pracy ale efek rewelacja. Sztucer lekki, bardzo celny ( amo sako ) spust bardzo dobrze można sobie wyregulować. To był mój pierwszy sztucer poluje z nim juz ponad 3 lata spisije sie bardzo dobrze a strzelam sporo. Jak jechalem do sklepu ogladac bron to plan był żeby kupić cz 555 ale jak obejrzałem x- bolta to wiedziałem ze to jest własnei to ;-)

Autor: DDZKris  godzina: 17:08
moża wiedzieć którego x-bolta wybrałeś?

Autor: Krzysiek025  godzina: 18:39
Witam mam x-bolta w 308w i nie polecam. Po ok 3 latach musiałem wymienić magazynek naboje zaczęły się zacinać, w nowym po roku sytuacja zaczyna sie powtarzać. Kolba lakierowana naszła czymś w rodzaju babli pod lakierem mimo ze nigdy nie stała mokra, musiał bym zdejmować lakier. Co do celności i spustu nie mogę narzekać. DB

Autor: adik244  godzina: 20:24
X-Bolt Hunter Browning 30-06 w derwnie bez przyrządów celowniczych.

Autor: tomek_al  godzina: 21:00
Cześć, rozumiem że pytasz co wybrać-sztucer a czy b. Będzie to Twoja pierwsza broń. Czy nie rozważałeś jednak kupna sztucera z przyspiesznikiem? Lepiej mieć niż nie miec, zawsze możesz posiadać a nie używać. Dla mnie to okazała się podstawa. Bez przyspiesznika zrywałem strzał. A to boli jak w koncu spotkasz wyczekanego zwierza. W Twoich pieniądzach będzie Cz 550, 555 i sabatti rover. Odwieczny dylemat, golas lepszej marki, czy lepiej wyposażona pospolitura. Powodzenia w wyborze, ja bym brał z przyspiesznikiem. Jeżeli jednak dokładnie wiesz czego chcesz, to po prostu idź do sklepu pomacaj oba sztucery które podałeś w temacie i bierz ten co bardziej Tobie pasuje. Wątpie aby wielu forumowiczów miało jednocześnie te dwa karabiny w użytkowaniu. Każdy tradycyjnie pochwali swoje.

Autor: DDZKris  godzina: 21:57
miałem okazje juz troche postrzelać na strzelnicy z różnej broni i przyspiesznik jest mi zbędny ,porównywałem też w sklepie prace zamka w CZ 550 i Browninga na duży plus tego drugiego , szukam czegoś o orginalnym wyglądzie , myslałem też nad mosbergiem 4x4 ale niestety w moim rejonie nie ma go na sklepach a nie chce zamawiać na ślepo .