Niedziela
28.06.2015
nr 179 (3619 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: lunety Seidler

Autor: lupus77  godzina: 00:56
Miałem taką nastawną , dawno temu, juz nawet nie pamietam jakie parametry. Kaliber 30-06 krzyż "spadł". Nie polecam , chociaż kolega miał, o ile sie nie mylę 6x56 albo 7x56 i sobie chwalił. Pa. Nie wiem czy to ta sama bo tamta to nazwę miała seedler optic o ile sie nie mylę.

Autor: Perfekt  godzina: 07:45
Tak rzeczywiscie one sie nazywaja wkradl sie chochlit z mojej strony w nazwie za co przepraszam ale szanowni koledzy napewno wybacza , w gruncie rzeczy wiadomo o jaki wyrob sie rozchodzi SEEDLER OPTIC.Z calym szacunkiem dla Braci Mysliwskiej.Zapraszam do dyskusji .Pozdrawiam i Darz Bor

Autor: 28rafal  godzina: 07:57
Perfekt ,,,to są te z logiem "jelonka" ??

Autor: Trebron  godzina: 09:58
Tak calkiem poprawnie powinno byc " SEEADLER ", jest to azjatycki wyrob, sprzedawany i serwisowany przez niemiecka firme z siedziba w Norymberdze. Mechanicznie wytrzymuje popularne w Polsce kalibry, jakosc obrazu w nocy porownywalna do lunet Tasco, Hunter czy Meopta serii 2000. Chyba nasz forumowy kolega Stanislaw Pawluk cos takiego posiada czy posiadal bo jak mnie pamiec nie myli to pisal kiedys na temat tej lunety. DB !

Autor: piotrpawel1  godzina: 10:23
Ojciec ma stała 8x56 z 1 a ja nastawna 3-9x56z4 podswietlana obie na 30-06. Mechanicznie bez zastrzezen, nic sie nie dzieje. w nocy da sie z nimi polowac ale szału nie ma . W mojej ocenie takie samo swiatło jak delta czy meopta 2000.Jezeli cena nie powala to warto kupic. Napewno nie sa gorsze od delty

Autor: 28rafal  godzina: 12:37
Mam taką 7x50 albo 56. Kupiłem chyba w 1997-8roku. Polowałem z nią ładnych parę lat. Była bardzo dobra. Dokupiłem dwie sztuki. Kahles CSX 3-12x56 i Doctera 3-12.Stary "wiarus" z SEEADLER-em stał sobie w szafie. Przyjechał kiedyś brat ze swoim "karabinkiem" z jakimś Dokterem 3-12 i płacze, że nic nie widzi i albo on albo ta luneta jest do d,,,. Robimy test. Warunki idealne. Siedzimy przy stole, za płotem niżej o 3-4m pole.Kawałek łąki, ziemniaki, zboże, dalej zarośla trzciny i las. Zanieśliśmy dwa ciemne worki(kolor dzika) jeden na ziemniaki, drugi dalej koło trzcin. Odległość od 70-130m. Statyw na broń lornetka i czekamy na szarówkę. Teraz się nie śmiać :-) Dziadek SEEADLER pobił dwa różne Doctery i Kahlesa w "komforcie patrzenia". Nie ma efektu patrzenia przez rurę. Jasność,,,remis: Kahles i SEEADLER,,,nie robię sobie jaj.Oczywiście jakość obrazu (ostrość) jest o niebo lepsza w Kahlesie. Bardzo ważny jest fakt, że test przeprowadzany był w warunkach całkowitej ascezy, bez tzw. "substancji gościnnych" Po teście "dziadek" dostał nowy montaż i śmiga czasami po lesie. Brat zamienił Doctera na S&B 8x56 i jest happy. :-)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:41
Najwięcej zwierza położyłem z tej lunety (nastawnej) i dwoma kolorami podświetlenia (czerwony i zielony). Moje wrażenia są podobne do opisu 28rafal'a. Nic złego o tej lunecie powiedzieć nie mogę. Od pewnego czasu dysponuję lunetami z "wyższej półki" i wcale nie czuje aby mi się coś polepszyło w stosunku do tamtej lunety.

Autor: Lewandowski M  godzina: 16:47
Z tego co pamiętam to były 3 różne serie tych lunet, z białym, zielonym i złotym jeleniem. DB