Czwartek
30.07.2015
nr 211 (3651 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Tikka tactical zablokowany zamek  (NOWY TEMAT)

Autor: art5525  godzina: 22:44
Witam, koledzy mam problem. Dzisiaj po oddaniu strzału, zablokował mi się zamek. Jest w pozycji do cofnięcia - usunięcia łuski. Problem w tym że zamek nie chce sie ruszyć w żadną stronę. Łuska dalej tkwi w komorze. Miał ktoś podobny problem?

Autor: Sylwian70  godzina: 23:03
Użyj siły nic nie powinno się urwać mam na myśli pazur wyciągu jeśli łuska zostanie w komorze to ją wybij wyciorem.Co to za badziewie(amunicje)władowałeś do komory?jeśli amunicja renomowanej firmy to po wybiciu łuski proponuję sprawdzić czystość komory nabojowej oraz całego łoża zamka.Albo rozdęło łuskę albo syf zaklinował zamek-obstawiam rozdęcie łuski -na skutek wadliwej amunicji albo twego zaniedbania(czyszczenie i konserwacja broni.

Autor: art5525  godzina: 23:07
Amunicja sako, pierwszy raz mam taki problem

Autor: Sylwian70  godzina: 23:22
Zapomniałem jeszcze o bezpieczniku może coś w mechanizmie spustowym się rozpieło sprawdź bezpiecznik czy wszystko tam działa.Możesz odkręcić osade,odkręcić mechanizm spustowy i wtedy spróbować wyjechać z zamkiem do tyłu.Jeśli bezpiecznik nie chodzi prawidłowo to zamka nie odryglujesz bo go blokuje bolczyk bezpiecznika można to stwierdzić po demontażu całego mechanizmu spustowego.Dwie śruby osady torx i jedna imbus ampułowy która trzyma cały mechanizm spustowy i broń rozebrana.A zamek jest w jakiej pozycji zaryglowany czy odryglowany i tylko nie chce iść do tyłu? jeśli odryglowany to puknij czymś w miare z wyczuciem i powinien iść a najpierw siknij mu oliwy.W tikka tactical zamek zdaje się jest z zewnątrz teflonowany aby cichutko chodził i jest dość szczelnie dopasowany więc wystarczy mały paproch żeby go przyblokować.