Czwartek
10.12.2015
nr 344 (3784 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Luneta  (NOWY TEMAT)

Autor: pastek83  godzina: 09:19
Darz Bór. Chciałbym zrobić sobie prezent pod choinkę w postaci lunety na sztucer. Konkretnie coś na zbiorówke i zasiadke , czyli uniwersalna może od krotności 2,5 albo 3 ze światłem 50 lub 56 z podświetleniem w cenie do 4000 tyś. Nowa lub używana. Jaką lunete koledzy polecają?

Autor: quattro  godzina: 10:14
W tej cenie nowe to Docter, Leupold, Meopta.

Autor: mokrzec  godzina: 10:24
Tak jak napisał qattro. Której byś nie wybrał będzie ok ale ja wybrałbym Doctera jednak bardziej renomowana marka. DB

Autor: orki7777  godzina: 10:29
Za 4 000 000 zł to na kartony te lunety możesz kupować :-) DB

Autor: posokowiec5  godzina: 11:13
pastek83 jak sie chwile wstrzymasz to po swietach na pewno pojawi sie kilka nietrafionych prezentow w dobrej cenie. szczerze przyznam ze sam sie zastanawiam nad sprzedaza kahlesa csx w podobnej cenie jaka wskazujesz... ale ta decyzja musi jeszcze dojrzec :)

Autor: cypis111  godzina: 12:41
no to nie kupuj Doctera , gruby krzyż A jeśli również na zbiorówki , kup sobie lunetę biegową

Autor: duchpuszczy  godzina: 12:52
Meostar R1r 3x56RD + dobry montaz za tą kasę. Polecam! DB

Autor: duchpuszczy  godzina: 12:53
3-12x56 oczywiście:)

Autor: ukrainiec  godzina: 14:35
W tej kasie Docter Basic ma cienki krzyż.

Autor: Servantess  godzina: 17:57
Po co kupować nowego Opla skoro można w tej cenie zasiąść za kółkiem 3 letniego Mercedesa...?

Autor: kujawiak pomorski  godzina: 18:01
Czyli co, ma sobie zalozyc ten znaczek od merca na lufe?;)

Autor: Servantess  godzina: 18:24
Nie.... to było porównanie do tego co Koledzy napisali w poprzednich postach.... Proponują Tobie nowe lunety ze średniej półki ,a przecież Ty możesz spokojnie zakupić używane szkło najwyższej klasy w tych pieniądzach.

Autor: Szelest  godzina: 18:51
Na Diavari z4i albo CSX trzeba by jeszcze dorzucić z 5 stówek ale używanego PV kupisz z nowych w tej cenie brałbym Meopte Pozdrawiam

Autor: taczar  godzina: 20:27
Autor: Servantess Data: 10-12-15 18:24 cyt. " Proponują Tobie nowe lunety ze średniej półki ,a przecież Ty możesz spokojnie zakupić używane szkło najwyższej klasy w tych pieniądzach." Od dobrych paru lat, na polowaniach zbiorowych ( i nie tylko) uważnie obserwuję "obchodzenie się" z optyką kolegów którzy z niej korzystają....Np. na ostatniej zbiorówce, na czternastu uczestników polowania korzystających z broni wyposażonej w lunetę, tylko jeden miał ze sobą i zakładał między pędzeniami osłonki na okular i obiektyw. Reszta nie miała ani zamontowanych na lunecie, ani nawet tych "gumkowych" w kieszeni.Co więcej, ten jeden który dbał o swoją lunetę otrzymywał szydercze i lekceważące uśmieszki od pozostałych.Pogoda w tym dniu wręcz wymagała ochrony "szkiełka" - teren podmokły, miejscami błoto, siąpił "kapuśniak", który ci bez osłonek wycierali rękawem z obiektywu po zajęciu stanowiska........ Nie chciałbym tutaj wrzucać wszystkich do "jednego worka", czy też generalizować, ponieważ nie wszyscy tak się zachowują, jednak piszę to po, aby zwrócić uwagę i dobrze oglądać podczas zakupu optykę z "drugiej ręki" - jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno.Biorąc pod uwagę zakupy przez Internet lub telefon z racji na odległość – może to okazać się dość trudne…… DB.

Autor: Z L  godzina: 21:02
Zawsze powtarzam STARE to jest dobre WINO i SKRZYPCE. zarówno broń jak i optyka. Można takie coś kupić jedynie w przypadku kiedy taki sprzęt znamy od początku i wiemy jak właściciel o niego dbał przez cały czas jego posiadania.

Autor: posokowiec5  godzina: 21:55
czyli wedlug wypowiedzi jednego z kolegow mozna rozumiec ze 4- letni kahles csx 3-12x 56 w idealnym stanie jest wart 4,5tys?