Czwartek
10.12.2015
nr 344 (3784 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Zegar na nęcisko własnej roboty  (NOWY TEMAT)

Autor: hubertusus  godzina: 18:50
Witam Czy ktos z kolegów posiada zegar na nęcisko oparty na telefonie komórkowym ,własnej roboty? Chcę taki zrobić,lecz nigdzie nie mogę znależć opisu jak go zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

Autor: adik244  godzina: 22:06
tu cos jest chodzi o czujnik ten co na zdj chyba (www.elektroda.pl/rtvforum/topic2708238.html)

Autor: RaDZIK  godzina: 23:11
Miałem kiedyś samoróbkę ale gdzieś zaginęła w akcji. Ja posięciłem starego sony-ericssona podlutowałem do "zielonej słuchawki" przewodziki. Za "akcelerator" robiła duża stalowa kulka (może być np od starej myszki ) w rurce pcv o średnicy trochę większej od kulki, w której na jednym końcu był wklejony mikroprzełącznik podłączony do wspomnianej wsześniej "zielonej słuchawki" .Z drugiej strony rurka zaślepiona. Wszystko to zakręcone w plastikowym słoiku, który leżał w szpulce do podawania kukurydzy. Zasada działania: 1. Wpisujesz nr na który "dzikusy mają dzwonić" i uruchamiasz sprzęt aby wybrał nr po raz pierwszy. 2. Ustawiasz Sprzęt tak żeby kulka nie naciskała na mikroprzełąznik. 3. Dziki toczą szpulkę żeby dostać się do kukurydzy tym samym słoik z telefonem i rurką zaczyna sie kotłować kulka uderza w mikroprzełącznik i "świnie dzwonią" na ostatnio wybrany nr czyli do Ciebie (tak dla ułatwienia żeby nie musiały z książki telefonicznej korzystać ;-) ) 4. Odbierasz połączenie żeby posłuchać czy "kwiczą fest", jeśli tak to udajesz się na miejsce wybierasz odpowiednią sztukę zdejmujesz ją z planu i albo zabierasz tel. do naładowania albo przechodzisz do punktu 2. AMEN

Autor: hubertusus  godzina: 23:25
Dzięki Kolego RaDZIK O taki system zegara mi chodzi. Jakbyś kiedyś się wybierał w okolice Bialki Tatrzańskiej daj znać !

Autor: RaDZIK  godzina: 23:48
Urodziny dziedzica turystyczne plany przewróciły do góry nogami. Niemniej jak będę w przyszłości (podejżewam dalszej ) wybierał się na południe to będę się z kolegą kontaktował. Co sie odwlecze to nie uciecze. Pozdrawiam.