Sobota
30.01.2016
nr 030 (3835 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Zakup Systemu Blasera R8 na jaką część potrzebna promesa?  (NOWY TEMAT)

Autor: Buszmen  godzina: 16:23
Witam mam pytanie jak wygląda zakup systemu Blasera R8 na jaką część Blasera jest potrzebna promesa na zakup broni czy np. kolbę wraz ze spustem lub kolbę wraz ze spustem i zamkiem bez luf w obu przypadkach kupię bez promesy? Proszę o odpowiedz kolegów lub koleżanki co mają doświadczenie w takim zakupie. Za odpowiedzi z góry dzięki.

Autor: Mark - 2  godzina: 17:30
A nie prościej samemu poczytać ustawę o broni i amunicji, np.to: "Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję. 2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy. 3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego". Jest tam, jeszcze wiele innych "rewelacji", które na pewno pomogą a nie zaszkodzą "w przyszłości". No i nie trzeba będzie pytać na żadnym forum. :)) DB.

Autor: jager.jacek  godzina: 17:58
Na R8 na wszystko oprócz kolby potrzebna jest promesa, ponieważ wg WPA wszystkie pozostałe części systemu posiadają nabite nr seryjne. Tak jest przynajmniej w 3mieście, ... kolega z Koła przerabiał temat i w końcu dał sobie spokój. Jeśli chcesz złożyć sobie fajną R8, to porozmawiaj lepiej z rusznikarzem, który ma pozwolenie na produkcję / składanie broni myśliwskiej. Rusznikarz kupi wszystkie klocki bez promes, złoży jak trzeba i sprzeda Tobie gotową jednostkę na jedną promesę. Inaczej WPA zamęczy Ciebie promesami i innymi zaświadczeniami. JJ.

Autor: R.D.  godzina: 19:11
`ćwiczyłem to przed kilku laty. Kupowałem R8 z dwiema lufami w dwóch różnych grupach kalibrowych. Najpierw sprzedawca kazał mi złożyć dwie promesy- jedną na jednostkę broni myśliwskiej a drugą na lufę z zamkiem. Moje WPA w Radomiu powiedziało, że to bzdura, bo promesa musi być na jednostkę broni a nie na lufę z zamkiem. To ja do sprzedawcy a on na to, że komenda stoleczna tak wymóżdżyła- lufa ma swój numer więc to jednostka broni a głowica ryglująca to też jednostka broni bo ma swój autonomiczny numer. Szkopy nadają też umer prowadnicom zamka i to też rodzi problem. Na to moje WPA potraktowało sprawę prestiżowo, policjant zadzwonił do sprzedawcy i mu pare rzeczy wytłumaczył łopatologicznie, w efekcie kupiłem wszystko na JEDNĄ promesę jako komplet. Teraz mam tylko taki kłopot, że już nie rozcalę tego zestawu, chyba ze przez rusznikarza. Ale takiej potrzeby nie mam. Natomiast ten system, czyli ta cała rama do zamka i magazynko- spustu oraz gniazda do mocowania luf, to mimo numeru nadawanego przez fabrykę nie za bardzo kwalifikuje się jako istotna część broni w rozumieniu naszych przepisów. Chętnie bym to kupił żeby zamocować w kolbie GRS ale jakoś nikt nie sprzedaje samego systemu:-)

Autor: R.D.  godzina: 19:15
Przy okazji pozdrowienia dla WPA w Radomiu, urząd na miarę XXI wieku, masa spraw załatwiona i nigdy żadnych zbędnych napięć.

Autor: tomaszekT.  godzina: 20:22
Kupując nowego blasera r8 wystarczy jedna promesa na całość tj zamek numerowany,baskila numerowana,lufa numerowana. Do książeczki masz wpisane 3 numery w jednym okienku stanowiące macierzystą całość. Kupując drugą lufę potrzebna kolejna promesa logiczne. Ale zachciało Ci się wymienić kaliber więc macierzystą lufę sprzedajesz ,nową kupujesz na kolejną promesę z wpisem do książeczki ale w odrębnym okienku. W tym momencie masz macierzyste baskilę i zamek a lufa już niemacierzysta i chcąc sprzedać taki zestaw musisz żądać dwie promesy tj.na lufę i na zamek z baskilą. DB