Czwartek
31.03.2016
nr 091 (3896 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: 8x57JRS

Autor: tomek_al  godzina: 13:28
baca nie miej do ludzi pretensji, właściwie sam się nokautujesz.

Autor: baca1051  godzina: 15:20
tomek zapytałem o długość lufy srutowej konkretnie 55cm, o pokrycie itd. zobacz dokładnie jakie odpowiedzi otrzymywałem, ułatwie ci zadanie: dodam tylko ze tyczy sie to srutowej i takie bylo pytanie i jego sens " Pisałem o tym, ale powtórzę, skracałem lufę w jednym z moich sztucerów z 58 do 51cm. Spadek V0 o 13m/s o ile dobrze pamiętam nastąpił. Bez znaczenia w łowiectwie." - przeciez pytam o lufe srutową, chyba ze to jest to samo? "Baca skorzystaj z byle jakiego programu balistycznego np.norma" - norma robi pociski srutowe??!!! nie wiem.... reszty nie chce mi sie szukać tyle dowiedziałem się o przebiciu, pokryciu i zasiegu lufy srutowej o dł 55cm, masz racje ale tu akurat ja zostałem znokautowany takimi i podobnymi odpowiedziami. tomek uczciwie na to zerknij i znajdz odpowiedz ktora jest sensowna

Autor: tomaszekT.  godzina: 16:26
baca1051 Po twoim ostatnim wpisie dochodzę do wniosku że temat czytasz od dołu do góry. Twierdzisz że do śrutu doradziłem Ci kalkulator NORMY?? Baca za chwilę do tego wszystkiego strzelisz sobie z łuku w oko.

Autor: Michoo  godzina: 21:26
@baca1051 30 sec googlania w langłydżu: http://www.smallarmsreview.com/display.article.cfm?idarticles=111 (www.smallarmsreview.com/display.article.cfm?idarticles=111) The point where there was a sharp drop in muzzle velocity was the place we were looking to pinpoint and on average the difference from the 30-inch barrel all the way down to 12 inches only gradually declined approximately 200 fps. In our opinion, that is quite consistent for such a drastic difference in length. It was below 12 inches however, that the velocity started to drop quickly. With a drop of only 200 fps in the first 18 inches of barrel reduction W skrócie - obcinanie po kawałku lufy z 76 cm do 30 cm powodowało w miarę proporcjonalny spadek prędkości aż do 60m/s na końcu (czyli wychodzi 1.3m/s za każdy centymetr). Ale mieli bardzo dużą różnicę dla lufy 50cm i nie wiedzą czemu. The "Magic Number" with the buckshot, at least as far as spread size, was recorded with an 18-inch barrel. Najlepsze skupienie osiągnęli z lufy 45 cm. Ale strzelali loftkami a nie "naszym" drobnym śrutem. Podsumowując - jak nie sprawdzisz danego egzemplarza z danym czokiem i daną amunicją to się nie dowiesz - teoretycznie możesz sobie przybliżyć z powyższych danych, ale bez testu się nie obędzie.