Czwartek
31.03.2016
nr 091 (3896 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Buty

Autor: Michoo  godzina: 00:37
Kalosze demar jak jest bardzo mokro/błotniście. Wspomniane już scarpy w pozostałych przypadkach. Planuję wymienić je na Aku Tribute albo Hanzel Ranger, + HP oil bo mi się membrany w polskich warunkach nie sprawdzają. Co polecam? Kalosze jak jest bardzo mokro (bo szybko schną również w środku), wygodne (to trzeba samemu sprawdzić) buty trekingowe (bo dedykowane myśliwskie są droższe) na resztę czasu. Jeżeli membranowe to odradzam nubuk na wierzchu, bo nie znalazłem jeszcze impregnatu po którym by nubuk nie nasiąkał w kontakcie z mokrą trawą, a wtedy oddychalnosć membrany szlag trafia i się robią wilgotne w środku od potu. Właśnie - jak się mocno nogi pocą to StopPot - pomaga, niestety na mnie działa dość krótko (~miesiąc) a po 2 użyciach wymaga przerwy bo mi inaczej skóra pęka.

Autor: Z L  godzina: 20:10
Michoo A co mnie Twoje "ordery i odznaczenia " obchodzą?? na mój gust to pleciesz jak nowo narodzony i z polowaniem to chyba nie wiele masz wspólnego. Buty do polowania, oprócz wygody, wodoodporności muszą spełniać jeszcze kilka wymogów.Najważniejszy do podchodu to cichy i z odpowiednią podeszwą, do polowania z zasiadki zimą ciepły itd ,itp. Trekingowe na "resztę czasu" ...to sobie w trampki wsadż przy minus 15 stopniach na ambonie.

Autor: Michoo  godzina: 21:12
@Z L Przedstawiłem swoją opinię i uzasadniłem ją z mojego punktu widzenia. Ty przedstawiłeś swoją - i ok, na tym polega dyskusja, ona ma tylko podpowiedzieć użytkownikowi Kubasa, decyzję będzie musiał sam podjąć. Nie chodzi tu o "ordery i oznaczenia" a o to, że ja mogę opis moich doświadczeń poprzeć potwierdzonym przez PTTK przejściem paru setek kilometrów a Ty próbujesz mi udowadniać, że moje doświadczenia są błędne/nieprawdziwe nie oferując żadnych kontrargumentów. Jak masz uwagi to je przedstaw, uzasadnij, samo stwierdzenie "nie masz racji" nic nie wnosi. A najlepiej zakończmy tą dyskusję bo donikąd nie prowadzi.