Czwartek
31.03.2016
nr 091 (3896 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Regulacja spustu i przyspieszenia w brno98  (NOWY TEMAT)

Autor: raTek  godzina: 17:58
Pytanie jak w temacie. Da się? ;-) Spust działa całkiem nieźle i wydaje się że jest ok. Ale przyspieszenie jest twardy. Krótki ale twardy. W porównaniu do mechanizmu spustowe z kniejowki brno 502 działa zupełnie inaczej. W kniejowke dotknę i bammmm a tu jakby trzeba mocno naciskać. Po kilku strzalach do papieru nie wiem sam czy z czy bez przyspiesznika strzela się lepiej ;-) Może to kwestia przyzwyczajenia ale wolałbym taki "szybki" przyspieszenie mieć.

Autor: Martes  godzina: 19:13
Przyspieszenie to wektorowa wielkość fizyczna wyrażająca zmianę wektora prędkości w czasie. Element urządzenia spustowego zwany przyspiesznikiem nie ma nic wspólnego z przyspieszeniem . Oddanie strzału jest tylko łagodniejsze dla strzelającego co ma wpływ na celność i kompletnie nie ma wpływu na przyspieszenie pocisku .

Autor: raTek  godzina: 20:02
Martes...to literowka zwykła. Pisze z tel dlatego tak wyszło ;-) Niżej jest juz okey. Pieprz ony słownik ;-) ...ale dzięki za zwrócenie uwagi ;-)

Autor: Martes  godzina: 21:41
A to inna historia . Mi szefowie obrzydzili telefon komórkowy do tego stopnia że używam w ostateczności , gdy muszę . Nie wiem gdzie Brno 98 ma regulację przyspiesznika . Ale skoro jest przyspiesznik to musi być również regulacja . Może spróbuj na You Tube . Czasami ludzie wstawiają tam instrukcje jak wykonać proste czynności . Kiedyś miałem Brno ZKK i miało regulacje przyspiesznika śrubką w spuście . Ten przyspiesznik był przez kilka lat również bardzo twardy . Może zastosować inne rozwiązanie gdy nie da się usunąć tej twardości . Mianowicie usunąć przyspiesznik i wstawić regulowany spust Timney .

Autor: raTek  godzina: 22:03
Ja tez mam obrzydzenie do fona. Tez przez pracę ;-) Ale czasy są jakie są i powiem Ci ze wole jednak wszystko mieć w telefonie niż dźwigać laptopa a z racji pełnionej funkcji musze być na bieżąco i na łączach. Co do wymiany spustu chyba chciałbym tego uniknąć. Zaraz do spustu dołożę wymianę bezpiecznika i się zrobi koszt nieadekwatny do wartości flinty. Kupiłem to mega tanio od kumpla. Strzela niesamowicie. Wystrzelkne od nowości może 200 kul. Stan naprawdę igła. Początkowo chciałem to sprzedać dalej, sprzedać także kniejowke i kupić coś fajnego. Ale kniejówka zostaje. To pamiątka po ojcu. Kupiłem właśnie biegowe szkło na kniejowke. Na sztucer przekłada lupę i mam 2 jednostki które mi wystarcza póki co. Zakup odkładam na później. Jak odkuje się po budowie ;-) A z samej ciekawosci... ile ten mechanizm spustowy kosztuje?

Autor: Martes  godzina: 22:24
Timney 1 (www.timneytriggers.com/shop/timney-mauser-featherweight-replacement-trigger.aspx) Timney 2 (www.egun.de/market/item.php?id=5895708) Znalazłem w internecie że Brno 98 ma dość długą regulację przyspiesznika . Prawdopodobnie w środku . Bezpiecznik poziomy kosztuje coś koło 100 zł . Kiedyś Lumir sprzedawał . bezpiecznik poziomy i przyspiesznik (celowniki.cz/?PL_akcesoria-i-czesci-zamienne-do-broni.,36,4)