Piątek
22.04.2016
nr 113 (3918 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: noktowizor

Autor: tribal1  godzina: 09:44
W cyfrówce jakość obrazu zależy głównie od matrycy CCD. Jako doświetlacz dodatkowy polecam laserowy Pulsar 915L długość fali 915nm tylko że cena 600 zł z przesyłką ale uważam że warto. Ewentualnie latarkę z diodą IR 850 nm np. ND21 ma większy zasięg ale użytkowanie jest dużo mniej wygodne, silnie skupiona wiązka ogranicza pole widzenia oraz jest bardziej widoczna dla zwierzyny na bliższe odległości tak samo jak fabryczny iluminator 780 nm nokto.

Autor: awantaż  godzina: 10:14
Opiszę moje doświadczenia z podobnymi sprzętami.Pierwszym była lornetke pierwszej generacji dipol 212 pro -nieporozumienie i badziewie po 10 dniach od razu ją oddałem.Następnie używka Baigish 6U druga generacja.Tu już było nieźle lecz jeszcze to nie było to.Baigish się znudził po 3 latach używania.Następcą Baigisha został Dipol 209 druga generacja plus-było już dobrze aż mi się znudził po 3 latach używania.Testowałem przez jedna noc cyfrowego Pulsara Recon 870 i to nie było to co by mnie usatysfakcjonowało.I dojrzałem do czegoś co w porównaniu z noktowizją jest tak jakby lornetke z plastikowymi szkiełkami zamienil na lornetke z najwyższej półki. Pulsar quantum XD50 której to jestem właścicielem od 5 miesięcy obserwacja przez to urządzonko to nic innego jak bajka.Można sie napawać widokiem wszystkim co biega po łowisku od myszy po krowy i konie.Na targach oglądałem też termowizorek flira za 2990 zł i mogę stwierdzić że jest wystarczajacy i bajecznie tani sprzęt.Termowizja to wspaniały gadżet do inwentaryzacji jest też (niebezpieczny )ale tylko gdy trafi w nieodpowiednie łapska.Wszystkim pasjonatom polecam.D.B.

Autor: No_idea  godzina: 10:37
awantaż powiedz, czy warto dołożyć z 38 na 50? Parametry te same co w Twoim a jedynie fizyczny zum większy ale czy to się tak dobrze przekłada na nocną obserwację?

Autor: awantaż  godzina: 15:30
Nie ma potrzeby dopłacać tak samo jak do nic nie dających dodatkowych funkcji.Model HD jest wystarczający.Dalmierz,kolory wyświetlania są zbędne.XD od HD różni się tym że ma zoom cyfrowy 4x który jest mało użyteczny bo zaczyna tracić na rozdzielczości.D.B.