Środa
11.01.2017
nr 011 (4182 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: NORDIK FOX

Autor: mariandzik  godzina: 08:09
W zeszłym roku posypał mi się mój stary Billik i poszedłem w te predatory itp. Szału nie było. Myślałem wręcz, że nie ma lisów w moim łowisku. W tym roku Mikołaj wrzucił m do buta nowego Billika i.....jednak mam sporo lisów w łowisku. W dniach 6-8.01. byłem w łowisku 4 razy, wabiłem na przemian raz Billikiem, raz Predatorem. Na Billika przysznurowało do mnie 6 lisów, z czego jednego nie strzelałem, jednego spudłowałem, jednego sfarbowałem, ale niestety doszedł do nor i 3 są na prawidłach. Na 6 zwabionych lisów 4 przysznurowały na strzał śrutowy. Dla mnie ten wabik jest bezkonkurencyjny.

Autor: mariandzik  godzina: 08:10
Pisałem oczywiście o wabieniu na kniazienie.

Autor: Step2  godzina: 09:46
Ogladając filmik podsunięty przez Kol. KAPELLO usmiechnąłem się, nasunęła mi sie taka refleksja: ile bezgranicznych ideii bezreflesjnie można przemycać posługując sie internetem. Pokaz wabienia Preatorem FC01 pokazany na filmiku to dokładnie przykład jak nie powinno sie wabić - totalny brak znajomości sztuki wabienia lisów. Młode lisy jak głupie nawet na kumkanie żaby przyjdą ale stare ??? Hmmm... słuchając takiego "zdenerwowanego wrzasku szaraka" biorą się ze swoimi zamkami pod boki i śmieją.... DB

Autor: KAPELLO  godzina: 12:15
Szanowny Kolego, wielokrotnie zwabiłem lisy wabiąc podobnie jak Kolega Sławomir Pawlikowski na tym filmie. Rozumiem,że we własnym mniemaniu Kolega jest mistrzem, natomiast dla mnie Nauczycielem jest Kolega Sławek, Nie widziałem filmu gdzie kolega Step2 wabi, ale może kiedyś zobaczę i nauczę sie również czegoś od Kolegi. Pozdrawiam Darz Bór!

Autor: A.G.  godzina: 20:12
Koledzy akurat o wabieniu. Nurtuje mnie ciągle myśl jak długo wabić, czy wabić na zwrotki, z przerwaniem dźwięku czy nie. Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć jak wabić? Widziałem filmiki jednego forumowego Kolegi i wabi na 4 zwrotki, natomiast inni piszą o 10 s? Pozdrawiam.

Autor: browningb425  godzina: 23:49
Dziś wabiłem predatorem, gunbrokerem tym co Sławek (chyba się zepsuł, bo zatykał się w trakcie wabienia) myszą billika i tym nordik foxem. Lisy widziałem z daleka, ale ani jeden nie przyszedł na wab, nawet nie podniósł głowy. Kolega też wabił różnymi wabikami i zero skuteczności. pozostaje norowanie??