Niedziela
13.08.2017
nr 225 (4396 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: CZ 557 Lux - opinie praktyków, nie teoretyków

Autor: sosnal  godzina: 08:38
Witaj. Posiadam taki sztucer w kal.8x57JS od dwóch lat. Broń bardzo dobrze wykonana, jest składna i w tym kalibrze bardzo przyjemna w strzelaniu. Ten model jest o wiele ładniejszy od poprzednich modeli CZ. Fajną rzeczą jest to że ma krótszą lufę o 8 cm od poprzednich modeli co czyni go bardziej poręcznym w każdych warunkach np.ciasna ambona. Przyśpiesznik nie jest potrzebny bo spust jest idealny. Blaser to nie jest ale strzela tak samo celnie. Za te pieniądze bardzo fajna i godna polecenia broń na długie lata użytkowania. No i polecam kal.8x57JS. Darz Bór.

Autor: Dawid_84  godzina: 09:27
Witam serdecznie. Dziś mija dokładnie rok od kiedy używam właśnie tego sztuczera w kalibrze 308.win. W łowisku jestem niemalże co dziennie, poluję z tym sztucerem od drapieżników przez sarny po wszelkiego kalibru dziki i jelenie. Bardzo ładne drewno, dobrze wykonana kolba, broń bardzo składna i przyjemnie leży w ręku. Krótka lufa na pewno nie przeszkadza na strzelnicy, na 100 metrów nie jest problemem strzelić w przysłowiowy paznokieć, kiedyś udało mi się zrobić jedną większą dziurkę z 3 strzałów (używam Gecko TM 11gr), budowa broni na pewno pomaga przy wchodzeniu na ambonę czy zwyżkę. Bezpiecznik pracuje bardzo cicho i płynnie, na pewno jest lepiej dopracowany niż w modelach 550 czy 555. Zamek też bez zarzutów, płynna praca, nie ma problemu żeby szybko przeładować. Spust bez przyspiesznika z możliwością regulacji, ja przy nim nigdy nic nie robiłem, strzelam z ustawień fabrycznych i jestem zadowolony, płynna praca bez żadnych "skoków". Minusy... Mam wypinany magazynek (nie wyobrażam sobie żeby był na stałe ale to kwestia gustu), do którego wchodzą tylko 4 naboje, osobiście wolał bym 5 choć nigdy nie udało mi się wystrzelić więcej niż 3 razy pod rząd ale jakoś pewniej bym się czuł. Magazynek po zamknięciu wystaje trochę z osady, mi to nie przeszkadza ale słyszałem głosy, że jest to minus. Sam mechanizm wypinania magazynka jest z tworzywa, mógł by być metalowy i jakoś inaczej pomyślany. Zwolnienie magazynka jest na kabłąku tuż przy spuście, jak ktoś rozładowuje niezabezpieczoną broń i do tego ma jakieś rękawice to o niekontrolowany strzał nie trudno. Wystarczy rozładowywać broń zabezpieczoną i problem znika ale każdy ma swoje przyzwyczajenia. Dla mnie świetna broń, nigdy mnie nie zawiodła i nigdy nie miałem z nią problemów. Czyścić, konserwować, dbać a będzie służyła przez długie lata. Ja jestem bardzo zadowolony ale pamiętaj, że to ty decydujesz i najlepsze wrażenie będziesz miał jak sam weźmiesz ją do ręki i sprawdzisz czy Ci "leży". Pozdrawiam Darz Bór!

Autor: dziktadzik  godzina: 09:51
nie posiadam 557 chociaż brałem poważnie pod uwagę bo moim zdaniem to bardzo udany sztucer a za tą kasę warto go kupić. Poluje z 557 kilku kolegów i każdy poleca, miałem okazję strzelać, broń celna i składna.

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 11:15
Drewno troche wyblakło ale tylko w okolicach magazynka, ale to od noszenia jej na plecach - wyciera sie. Kaliber .308 win skok gwintu 1:10 srednio lubi lekkie pociski. Gdy pada deszcz a bron noszona byla lufa do dolu (na prawym ramieniu) mialem sytuacje ze podnosila mi sie raczka zamka a to dlatego ze przy zabezpieczonej broni istnieje mozliwosc jej rozładowania. Bardzo dobry sklad jesli chodzi o otwarte przyrzady celownicze po zalozeniu lunety juz tak doskonale nie jest, ale jest dobrze wiec nie narzekam. Bardzo ciezko wchodza naboje geco tm. Mialem sytuacje ze po wlozeniu geco do magazynka nie podalo mi naboju do komory nabojowej lub naboj sie klinowal. Z sb spce, hornady sst takich problemow nie mam. Podobno do CZ ciezko wchodza naboje geco wiec to nie tylko z moim egzemplarzem tak jest. Aaa i czubki scina zarowno w sb spce jak i geco oczywiscie nie wplywa to u mnie na celnosc. Bron jest ciezka w porownaniu do innych z jakimi mialem stycznosc. Zastanawialem sie nad zakupem sabatti rover thumhole, cz 557 synthetic chodzil mi po glowie browning eurobolt ostatecznie jest cz 557 lux i nie zaluje. Z sabatti zrezygnowalem bo wkurzala mnie szpara z wystajacej klapki magazynka :) ale to bardzo fajna bron. Eurobolt jest sliczny ale w sklepie byly dwie reklamacje na pekniete kolby. Pamietaj aby po polowańsku konserwowac bączki :) Darz bór.

Autor: pięta  godzina: 12:08
Miły kolego choć pytanie może i nie będzie w temacie o który pytasz ale jeśli możesz odpisz dlaczego akurat to ma być model 557 lux a nie inna broń markowa ? Czyżby grała tu role głównie cena zakupu tejże broni /bo dla wielu kolegów niestety jest to główne kryterium wyboru / bo i w innych lepszych jskosciowo markach tenże kaliber kuli się pojawia? DB

Autor: browningb425  godzina: 23:05
A ileż to jest sztucerów w drewnie w kalibrze 8x57JS w podobnej cenie?

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 23:43
Dawid...to geco TM w 11gr tak samo wycina z sabatti... Za takie smieszne pieniądze 50 kulek o takim skupieniu..