Piątek
10.11.2017
nr 314 (4485 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Pierwszy zestaw  (NOWY TEMAT)

Autor: Dextor  godzina: 13:19
Witam Kilka dni temu odebrałem legitymację PZŁ po zdanych egzaminach. Teraz zbliża się czas zakupu pierwszej jednostki Ma być to Sztucer (najlepiej w osadzie syntetycznej), w kalibrze 3006 bądź 308w, no i oczywiście wyposażony w lunetę (nocną ze zmiennym przybliżeniem minimum x3, oraz z podświetlanym punktem). Oczywiście rynek pęka w szwach od ilości broni i lunet. Niestety mój portfel nie pęka od nadmiaru gotówki stąd będzie to raczej "budżetowy" zestaw. Kwota jaką na dzień dzisiejszy dysponuje to ok 5000zł . Sklep S....... Dość popularny ale nazwy podawać nie będę, proponuje możliwość zakupienia nowego gotowego zestawu. Moją uwagę zwróciły na siebie 3 oferty : 1. Sztucer Browning A-Bolt kal. 30-06 wraz z lunetą Vortex Crossfire II 3-12x56 4250zł 2. Sztucer Winchester XPR z lunetą Burris 3-12x56 FourX 4700zł 3. Sztucer Browning A-Bolt kal. 30-06 wraz, z lunetą Delta Titanium 2,5-10x56 5050 zł Żadnego z zestawu nie miałem w ręku, nie wiem jak broń będzie mi leżała ale chciałbym chociaż wstępnie dowiedzieć się czy warto zwrócić uwagę na tego typu ofertę. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie Pozdrawiam Darz Bór

Autor: posokowiec5  godzina: 13:32
ja zaproponuję Ci taki zestaw: sabatti rover thumbhole w preferowanym przez Ciebie kalibrze i delte optical titanium hd. zaraz zacznie się szydzenie z delty ale jak ktos nie widzial to komentowac sobie moze. ja mam kahlesa csx i owiem Ci ze jakbym mial drug raz wydac 5tys na kahlesa albo zaplacic 2,5tys za delte hd to bym sie nawet nie zastanawial. tak samo lornetka. ja mam doctera i jest fajny, ale w porownaniu z delta roh za 1tys zl ie jest wart swojej ceny. kaliber musisz wybrac sam bo to zalezy jaka masz zwierzyne w lowisku, ale z praktyki Ci powiem ze pomiedzy 30- 06 a 308Win nie ma wielkiej roznicy, dla mnie jest niezauwazalna, polowalem 3 lata z 30- 06 a teraz od 2 lat poluje z 308Win. zwierzyna kladzie sie tak samo ja zadnego odrzutu z 30- 06 nadmiernego nie odczuwalem. dla mnie to pic na wode. zycze udanego zakupu :)

Autor: Dextor  godzina: 13:36
A co z pracą zamka w tej jednostce, słyszałem wiele niekorzystnych opinii

Autor: posokowiec5  godzina: 13:39
ja nie narzekam. czyszcze i dbam. jakbym mial wskazac wady to oksyda u mnie jest slaba ale kolega ma i nie narzeka

Autor: Dextor  godzina: 14:46
Dzięki, będąc w sklepie zwrócę uwagę także na ten model :)

Autor: fiorek  godzina: 16:28
Co to w ogóle za parametr :praca zamka? Zamek ma zamknąć komorę nabojową. Jak spudłujesz to przy przeładowaniu do poprawki hałas nie ma żadnego znaczenia. A czyścić jak pisze posok trzeba z definicji.

Autor: Dextor  godzina: 17:09
Przez określenie praca zamka; miałem na myśli to czy chodzi gładko czy ciężko? Czy się zacina ? Czy ciężko ogólnie pracuje cały mechanizm czy też wystarczy delikatny ruch ręką? W końcu zamek zamkowi nierówny

Autor: tramalik  godzina: 17:14
Dubeltówka, pasek, garść naboi w kieszeni i pies myśliwski... Darz bór.

Autor: Art-se  godzina: 17:45
Sabatti, może być z przyspiesznikiem. A- bolt i XPR nie mają. Co do pracy zamka to nie widzę różnicy między nowym sabatti, a tikka (obie jednostki mam). Tikka po jakimś roku "wyślizgała się" i faktycznie płynniej się przeładowuje ale uszkadza czubki amunicji. W temacie lunet tzw budżetowych - jeden z kolegów kupił PWS i chwali, na innej jednostce ma leuopold'a i nie widzi różnicy. Z przedstawionej 3 wybrał bym deltę. Jednak osobiście kupił bym używaną lunetę lepszej klasy.

Autor: Hubertus94  godzina: 18:29
MiłośnikOHZ ma ww. Sabatti, jak wielokrotnie wspominał, nie dba w ogóle i broń znosi to całkiem dobrze. Celność, jak to nowe sztucery-BDB, praca zamka (jeśli zamek się nie staje bokiem to jest przecież wystarczające, nie musi być cichy, ani aksamitny) OK, bezpiecznik cichy i to jest chyba jedna, obok pracy spustu, który też jest całkiem fajny, z najważniejszych rzeczy. Jeśli jest to bierz z wypinanym magazynkiem. Co do lunet to na pewno odpuść sobie ww. vortexa, szmelc jak ich mało. Reszty nie używałem to się nie wypowiem, ale zastanów się czy nie zaczekać i nie wziąć Steiner Ranger 3-12x56. Teraz jest dobra promocja na kredyt w Raiffeisen Polbank- 120zł odsetek przy 4000 na 2 lata. :)

Autor: Dextor  godzina: 18:32
Zastanawiałem się nad ratami ale Sam nie wiem...

Autor: Hubert C  godzina: 18:37
Z zestawów, o które pytasz wybrałbym nr 3. Ten Browning mi się bardziej podoba od tego Winchestera, a luneta Delta Titanium przez te kilkanaście lat na rynku wyrobiła sobie renomę taniej i dobrej. Choć Burris też jest dobry, ale Vortex to mi się kojarzy z wiatrówkami. Co do przyspiesznika w sztucerze... W obecnych czasach bierze się sztucer nawet na zbiorówki. Lepiej się od razu z danego egzemplarza nauczyć strzelać bez przyspiesznika zarówno z ambony do stojącej zwierzyny jak i na zbiorówce do zwierzyny w biegu. Często mając broń z przyspiesznikiem strzelając bez na zbiorówce się dołuje.

Autor: sowland  godzina: 19:19
A mi sie Vortex kojarzy z drogą precyzyjna optyką. Jezeli wybór padl to bym brał nr 3 Jezeli nie to tikka t3 kaliber o kuli 7.83 a do lunety bym sie doskrobał. O .. swiniaczka bym dziecku rozbił lub cos w tym stylu :-)

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 20:28
Zdecydowanie najlepszy zestaw z wymienionych . (skawinski-bron.pl/sztucer-winchester-xpr-z-luneta-burris-3-12x56-fourx-pproduct-5375.html)

Autor: Dextor  godzina: 20:35
A możesz uzasadnić swoją odpowiedź? Będę wdzięczny :)

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 20:50
Dla mnie sztucer to lufa a winchester na doskonałości właśnie lufy markę sobie wyrobił. Luneta burris - ten model tylko u takich co jej nie używali źle jest postrzegana .

Autor: Dextor  godzina: 20:54
Rozumiem że kolega Miał z nią do czynienia Może kilka słów o samej lunecie? Jakieś porównania do innych marek?

Autor: tomekad1  godzina: 22:31
Używałem Burrisa przez kilka sezonów na kal.8x57js i złego słowa nie powiem. Widoczność w nocy zadawalająca, super krzyż w drugim planie, wytrzymałość i trzymanie nastaw. Myślę, że w tych pieniądzach jeden z lepszych wyborów.

Autor: Dextor  godzina: 22:35
Używałeś... Zmieniłeś na cos innego ? Na co?

Autor: tomekad1  godzina: 23:18
Na zeissa conquesta v6, luneta super, ale czasem się zastanawiam czy warto było wydać te 6 tys.

Autor: tomekad1  godzina: 23:22
Wracając do burrisa to porównywałem go w nocy z docterem classik 8x56 i deltą 2.5-10x56, według mnie najlepiej było widać w burrisie.

Autor: Dextor  godzina: 23:52
A jak wypa da przy twojej obecnej lunecie?