Wtorek
14.11.2017
nr 318 (4489 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: o akumulatorach/bateraich -prawie wszytsko

Autor: Marek Kleniewski  godzina: 04:57
Ja długo szukałem dobrych akumulatorów do naszych noktowizorów czy foto pułapek. Najlepiej sprawdziły się wspomniane w tym artykule AA i AAA Eneloop'y NiMh. Dobrze sprawdzają się w niskich temperaturach i od ponad półtora roku nie było ani jednej reklamacji. Wielu producentów sprzętu noktowizyjnego stosuje mało popularne baterie lub dedykowane dla konkretnego modelu i wtedy jest problem aby znaleźć zamiennik czy akumulator o dobrych parametrach. Inne ostatnio popularne akumulatory to litowo-jonowy model 18650. Ważne aby do sprzętu elektronicznego miały zabezpieczenie PCB które zapobiega rozładowaniu i przeładowaniu. Stosuje się je w latarkach czy iluminatorach podczerwieni ale właśnie testuje najnowszy model termowizora 3 w 1 ( celownik , kamera i dalmierz w jednym ) który pracuje na takich akumulatorach. To dobre rozwiązanie bo energii starcza na długo , urządzenie jest lekkie a w razie czego takich akumulatorów jest sporo na rynku i nie ma problemu z kupieniem nowego.

Autor: pasat  godzina: 09:14
Kol. Marku Kleniewski, to foto pułapka będzie prawidłowo działać na akumulatorach??? Coś mi się zdaje, że nie, ale mogę się mylić. Powód - na starcie; baterie 8 x 1,5 V = 12 V akumulatory 8 x 1,2 = 9,6 V załóżmy, że baterie za dwa tygodnie działania "spadną" do 10 V, to co zostanie z akumulatorów za te dwa tygodnie i czy to napięcie starczy, by foto pułapka prawidłowo działała?

Autor: Marek Kleniewski  godzina: 10:25
Napięcie nie ma tutaj znaczenia - zresztą na rynku sporadycznie można znaleźć akumulatorki 1,5V. Akumulatorki mają mniejszą rezystancję wewnętrzną i co za tym idzie większą wydajność prądową niż klasyczne baterie tak więc powinny działać nawet lepiej niż zwykłe baterie i dłużej. Jeśli się nie mylę to Eneloop'y były jako pierwsze na rynku sprzedawane naładowane fabrycznie co świadczy o tym że są sprawne nawet po dłuższym czasie nieużywania. Jak najbardziej nadają się do sprzętu elektronicznego i z powodzeniem zastępują zwykłe baterie.

Autor: zwiorinx  godzina: 21:13
Użytkuje dwie fotopulapki. Używam akumulatory AA. Ładowarka bc-700. Staram sie dobierac aku jednakowo naladowane. Fakt, liczę dwa naładowania to jeden komplet baterii, ale ... . Wiekszosc uzytkownikow fotopulapek zasila je aku. To sie oplaca. Uzywam enelop, enelop pro, kodak (słabe zakup w biedronce), energiazery, gp recyko. Poza kodakami nie widzę różnicy (lądują się poniżej 1800 mA). kilka sztuk. Innych marek. przyjdzie zima i zwierz wyskoczy na necisko warto mieć parę kompletów.