Wtorek
14.11.2017
nr 318 (4489 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: luneta na kniejówkę 12/76

Autor: jager.jacek  godzina: 07:24
Jeśli chcesz tanio i dobrze to (bez sarkazmu i drwin) kup Deltę, na pewno będziesz zadowolony. Pewnie za chwilę wypowiedzą się użytkownicy Swarków i Zeissów, że Delta to be i obciach ;o) JJ.

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 10:30
Do strzelania lisów w dzień śrutem, w ogóle nie potrzebna jest luneta. Większość lisów strzela się jednak w warunkach zmierzchowych, szczególnie tam, gdzie są przestrzelane. Więc musi to być sprzęt zapewniający widzialność w nocy i odporny mechanicznie a w dodatku - jak zaznaczył Kolega - budżetowy. Stare S&B, Zeissy, te z DDR również, o parametrach 8x56 na pewno wytrzymają, nadają się do zamontowania podświetlenia za nieduże pieniądze ale trzeba zaznaczyć, że mają małe pole widzenia i - jak słusznie zauważył Ryszard - kłopot może być ze złapaniem lisa w ruchu. 8 ma wystarczające powiększenie, żeby strzelić dalej kulą. 7x50 Zeiss - byłaby świetna ale droższa. 6x42 na lisy trochę mało.Długo polowałem z taką lunetą i wiem co piszę.Później zdobyłem rarytas CZJ 8x56 M i świat się otworzył. Przy dziku nie strzelało się na przód czarnej plamy ale w konkretny fragment komory - w praktyce spora różnica. Wybierałbym raczej lunety z podświetleniem niż bez lub takie, w których podświetlenie można dorobić. Albo poczekać - uzbierać więcej kasy i kupić coś nowszego. Piotr Waślicki

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 20:44
Moze jakis Nikon?

Autor: strażnik164  godzina: 21:05
ideałem byłby 4x50 ale to nie realne. poszukuje czegoś co na pewno wytrzyma a nie, bede zmieniał... mam w kolekcji broń na polowania nocne, mam varminta, boka itd. ale chce polowac z kniejówką. delta odpada, ceny ma kosmiczne jak na jej możliwości a używek w rozsądnych pieniądzach nie widać.