Czwartek
07.12.2017
nr 341 (4512 )
ISSN 1734-6827

Myśliwskie akcesoriaTemat: Sztucer Weatherby

Autor: Ziggy  godzina: 01:48
PiotrD Skąd u Ciebie takie wiadomości dotyczące Amerykańskiej broni Weatherby i Czeskiej Żeby nie było ja nie mam ani jednej ani drugiej Jeśli chodzi o Cz to nie wiem czy na 100 myśliwych znalazł by się jeden który słyszał o sztucerach czy o innej broni produkcji tej firmy. Nie ma jej na sklepie, możesz sobie ją zamówić a czas realizacji 6 miesięcy Cena Cz-550 gdzieś około 600 $ jest to ten sam przedział co Zastawa, jedynie cenę trzyma Brno ZG-47 z lat 50-tych, za ten sztucer wołają ponad 1000 dollarów. Weatherby jaki by to model nie był to niesamowicie celna broń, ładnie wykonana regulacja spustu broń sama leci do ramienia, jest po prostu składna. Mark V Accumark w Ameryce 2300 w Canadzie 3100, jeśli ktoś mówi żle o tej broni to delikatnie mówiąc nie ma bladego pojęcia o broni, piepszy by piepszyć 3 po 3.

Autor: piotrBo  godzina: 04:45
Ziggy jak o CZtce w USA to ma sie niezle{mam,zamawialem,znaja ta firme,w Kansas dystrybutor I serwis} Jako1q pochwale sie ze bylem u Kriegera [mam ok 140km do nich}I pytalem o zywot luf to gosciu spytal czy kase robie na strzelaniu bo jak nie to mam se gitary niezawracac.

Autor: Wania64  godzina: 07:23
Weatherby w Polsce ma problem wizerunkowy z uwagi na to że przeciętny potencjalny użytkownik kojarzy go z Howa 1500 czyli tzw Weatherby Vanguard produkowanym w Japonii. Jedyny prawdziwy Weatherby to Mark V, moim zdaniem jeden z dwóch najlepszych sztucerów na świecie (drugi to Schultz&Larsen 97DL). Mam Weatherby Mark V Accumark w kal. 308 Win. Nie sprzedam, nie zamienię, będę bronił aż do śmierci :-). Podzielam opinie jako1q2w i hunter26. Nie będę się rozpisywał więcej trzeba go mieć i strzelać, żeby wiedzieć ile jest wart. Jedyna poważna wada jaką ma Mark V to cena, swojego kupowałem jakieś 9 lat temu i płaciłem 6200,00 zł. A kurs dolara był ok. 2,2 zł. cena w USA chyba 1800,00 USD, teraz Accumark 2300 USD a kurs ok, 3,6 zł. Jak "znam" Best Hunters cena będzie znacznie powyżej 12000 zł może tylko 13 000 może 15 000. Nikt tego nie kupi z tak zszarganą Vanguardem opinią i polską mentalnością przeżartą kulturkampfem, że tylko niemieckie jest dobre. Wada niepoważna to za krótka o ok. 1,5 cm kolba jak dla mnie. Chociaż sama osada Bell&Carlson bez zarzutu.

Autor: PiotrD  godzina: 08:05
Ziggy - jak pisałem: trzymałem Weatherby (chyba jakiś podstawowy model) i CZ w ręku w jednym momencie. Uważam, że CZ był dużo fajniejszym sztucerem niż Weatherby i jak miałbym wybierać tylko między tymi dwoma, to wybrałbym CZ. Chciałem kupić drugi sztucer, aby dziadkowy ZKK mógł odpoczywać. Wybrałem ostatecznie Browninga EBolta, bo dwa czechy w domu to za dużo:) Może jest tak, jak napisał Wania64 - ten egzemplarz, który trzymałem w łapach był modelem podstawowym - wyższe modele może już są bardziej dopracowane. Co do celności się nie wypowiadam, nie strzelałem. Piszę tylko o wrażeniach "organoleptycznych" Piotr PS. Kolega wcześniej też szukał dla siebie broni. Był najarany na Weatherby po lekturze stron internetowych i różnych zdjęć reklamowych. Po wzięciu w łapy temat tej broni odpuścił.

Autor: Lesław  godzina: 10:36
Miałem i CZ i Weatherby Vanguard. CZ kolejnej nie kupię za to Vanguard-a kolejnego jak najchętniej. Miałem i w 300WM i 223 rem SUB-MOA. Teraz mam jeszcze 2 Howy 1500 bo to było dostępne, gdyby był by dostępny Vanguard 2 był by on zamiast Howy.

Autor: Mikuch76  godzina: 10:45
Lesław, jakie jest Twoje zdanie na temat Howy 1500? Gdybyś mógł opisać swoje wrażenia z użytkowania byłbym wdzięczny.

Autor: Lesław  godzina: 13:11
Mikuch76, Howa to taki konik roboczy. Może nie za ładny ale, jest sporo elementów które można dokupić/wymienić, którymi możesz broń zrobić pod siebie. Jest spory wybór osad, spustów, możesz mieć magazynek pudełkowy lub nie. Niektóre elementy są wspólne z Remingtonem, Weatherby co powoduje że są relatywnie tanie (pod warunkiem że kupujesz np w Stanach). Lufy dobre, jak dla mnie lepsze jak czeskie. zamek prosty, jak na tą kwotę pracujący dobrze, spust bez przyspiesznika, regulowany, jak to będzie mało to zawsze można wymienić na inny. Drażni mnie tylko bezpiecznik.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 13:52
Przepraszam że się wtrącę A jak wypada porównanie Howa 1500 z Weatherby Vanguard - w sumie to "kuzynostwo" i oczywiście więcej osprzętu do Howa, ale chodzi mi o subiektywną opinię osoby która używa jednej i drugiej broni ( załóżmy że różnica w cenie nie jest istotna).

Autor: Mikuch76  godzina: 23:20
Lesław, dzięki za informacje. Pozdrawiam M